Robert Kubica wraca na tor F1! Fot. Twitter/Alfa Romeo Racing ORLEN
Robert Kubica wraca na tor F1! Fot. Twitter/Alfa Romeo Racing ORLEN

Kubica wraca do F1! Rajdowiec będzie się ścigał w GP Holandii

Redakcja Redakcja Robert Kubica Obserwuj temat Obserwuj notkę 14
Wielki comeback Roberta Kubicy - po dwóch latach kierowca wróci na tor F1 w barwach Alfa Romeo Racing ORLEN i wystąpi podczas niedzielnych zawodów Grand Prix Holandii.

Krakowianin w Alfa Romeo Racing ORLEN jest tylko kierowcą rezerwowym w zastępstwie utytułowanego Kimi Raikkonena i Antonio Giovinazziego. Kubica otrzyma swoją szansę, bo fiński rajdowiec zakaził się koronawirusem i nie wystąpi podczas GP Holandii. 

- Rezerwowy kierowca Robert Kubica weźmie udział w Grand Prix Holandii. Robert w samochodzie numer 88 zastąpi Kimiego Raikkonena, który uzyskał pozytywny wynik testu na COVID-19 - poinformował zespół Kubicy Alfa Romeo Racing ORLEN. 

- FIA, Formuła 1 i Alfa Romeo Racing ORLEN mogą dziś potwierdzić, że podczas testów PCR na miejscu podczas Grand Prix Holandii FIA Formuły 1 w 2021 roku, Kimi Räikkönen uzyskał pozytywny wynik testu na obecność COVID-19. Zgodnie z protokołem COVID-19 nie będzie brał udziału w tym wydarzeniu - poinformowała FIA, Międzynarodowa Federacja Samochodowa. 

Kubica ostatni raz ścigał się w F1 w grudniu 2019 roku, reprezentując team Williamsa. Zajął wówczas ostatnie miejsce spośród wszystkich, którzy dojechali do mety. Od 2020 roku polski kierowca startował w wyścigach DTM i ELMS. 

Zobacz: 

ELMS. Robert Kubica z zespołem poza podium wyścigu w Le Castellet

Alfa Romeo Racing Orlen pokazał bolid zespołu F1. Kubica: Znam swoje miejsce w zespole

Robert Kubica i PKN ORLEN podpisali nową umowę z Alfa Romeo na 2021 rok

Od mistrza gokartów i gry komputerowej do Formuły 1 i DTM. Sylwetka Roberta Kubicy


GW

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj14 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport