Tragiczny wypadek pod Zieloną Górą. Autobus zderzył się z busem medycznym

Miejsce wypadku na drodze krajowej numer 32 w Zielonej Górze, fot. PAP/KW PSP Gorzów Wielkopolski
Miejsce wypadku na drodze krajowej numer 32 w Zielonej Górze, fot. PAP/KW PSP Gorzów Wielkopolski
Jedna osoba zginęła, a 23 zostały przetransportowane do szpitali po tym, jak doszło do zderzenia autobusu PKS i busa transportu medycznego na drodze krajowej 32 w okolicach Zielonej Góry.

Nieoczekiwane zderzenie

Do wypadku doszło w poniedziałek przed godz. 16 na 57. kilometrze dk 32, na obrzeżach Zielonej Góry. Z nieustalonej przyczyny  autobus PKS-u jadący w kierunku Krosna Odrzańskiego zderzył się z jadącym w przeciwnym kierunku busem transportu medycznego.

Zginął kierowca, drugi ciężko ranny

- W wypadku zginął kierowca busa. W najcięższym stanie jest kierowca autobusu, który był nieprzytomny. Pozostałe osoby były przytomne, a ich obrażenia nie powinny stanowić zagrożenia dla życia. Lekarze uznali jednak, że wymagają hospitalizacji. W akcji ratowniczej brało udział siedem karetek, cztery śmigłowce LPR i 13 zastępów straży pożarnej – poinformował oficer prasowy Komendy Miejskiej PSP w Zielonej Górze Arkadiusz Kaniak.

Polecamy:

Ranni pasażerowie autobusu

Łącznie w wypadku brały udział 53 osoby. 52 jechały autobusem liniowym PKS-u, a jedna busem transportu medycznego. To właśnie kierowca drugiego z tych pojazdów poniósł śmierć. Kierowca PKS ma zmiażdżone nogi. Ranni trafili do szpitali w Zielonej Górze, Nowej Soli, Żarach, Krośnie Odrzańskim i Poznaniu.

W wyniku zderzenia pojazdów kabina busa została zmiażdżona. Z kolei w autobusie został poważnie uszkodzony przód pojazdu, który zjechał także na pobocze. Na szczęście nie przewrócił się na bok.

Droga krajowa nr 32 zablokowana

Pasażerowie autobusu, którzy wymagali jedynie opatrzenia na miejscu lub nie doznali żadnych obrażeń zostaną odwiezieni do domów autobusem podstawionym przez zielonogórski magistrat.

W związku z wypadkiem droga krajowa n 32 może być zablokowana przez kilka godzin. Objazd został wytyczony przez miejscowości Radomia i Słone.

ja

Czytaj także:

Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości