Joanna Mucha wraca do PO? Posłanka ostro komentuje

Donald Tusk, Joanna Mucha, Szymon Hołownia / Fot. Flickr, Adrian Grycuk, Silar (CC)
Donald Tusk, Joanna Mucha, Szymon Hołownia / Fot. Flickr, Adrian Grycuk, Silar (CC)
Joanna Mucha wróci do Platformy Obywatelskiej?! Posłankę ma zachęcać do powrotu sam Donald Tusk – podaje „Super Express”. Co na to Mucha i czy rzeczywiście planuje powrót do rodzimej partii?

Joanna Mucha pożegnała się z Platformą

Jakiś czas temu pisaliśmy, że posłanka Joanna Mucha z Platformy Obywatelskiej poinformowała, że zdecydowała się przyłączyć do Ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni. Polityczka po 17 latach odeszła z rodzimej partii, nie kryjąc przy tym negatywnych emocji związanych z ówczesnym szefem partii. Mucha w rozmowie z Onetem wspominała, że żałuje, że przed wyborami na przewodniczącego poparła Borysa Budkę.

Zobacz także: Joanna Mucha przechodzi z Platformy Obywatelskiej do Polska 2050

– Umówiłam się na coś z moimi kolegami i moja część umowy została dotrzymana. Oni nie dotrzymali swojej części umowy – powiedziała posłanka.

Mucha: „Marzę o Polsce przyszłości”

Marzę o Polsce przyszłości, dlatego zdecydowałam się przyłączyć do projektu politycznego Szymona Hołowni, do Polski 2050 - powiedziała na jednej z konferencji prasowych w Sejmie Joanna Mucha, dotychczasowa posłanka KO, działaczka Platformy Obywatelskiej.

Zobacz także: Putin poddał się samoizolacji. Powód to COVID-19. Wcześniej spotkał się z Asadem

Posłanka dodała, że „Platforma została zakleszczona w relacji z PiS”.

- Myślę o Polsce po PiS, kiedy rządy PiS będą wspomnieniem – dodała. – Marzę o Polsce przyszłości, dlatego zdecydowałam się przyłączyć do projektu politycznego Szymona Hołowni, do Polski 2050 – poinformowała Mucha.

Zobacz także: Sterczewski na dywaniku u Tuska. Poseł Koalicji Obywatelskiej: Sam się zgłosiłem

Co się stało z Polską przyszłości? Czy Mucha wraca do PO?

Według doniesień „Super Expressu” posłanka rozważa powrót do Platformy Obywatelskiej, w której zaszła istotna zmiana, gdyż na czele partii stanął Donald Tusk. Według informatora SE powodem wahań polityczki mają być spadające sondaże ugrupowania Hołowni i zła atmosfera wśród nielicznych jego posłów. Sam Donald Tusk miał lobbować za powrotem Muchy do partii. Informator SE dodaje – Transfer i poważny cios w Hołownie ma być już przesądzony. To już kwestia czasu.

Zobacz także: Met Gala 2021. Szokujące stylizacje gwiazd na czerwonym dywanie

Co na to sama zainteresowana?

Posłanka ostro skomentowała artykuł „Super Expressu” - Jakie „źródła”, takie newsy i taka gazeta. Proponuję używać jej w toalecie, do niczego więcej się nie nadaje. Nic, kompletnie nic w tym artykule nie jest prawdą. O powrocie do PO z nikim, powtarzam NIKIM nie rozmawiałam, NIE MAM ZAMIARU wracać. Skąd oni to biorą? – napisała na swoim Twitterze Joanna Mucha.

Polecamy: 

NS 

Lubię to! Skomentuj24 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka