Leżajsk. Obciął tasakiem dłoń rowerzyście. Został zatrzymany

Pxfuel
Pxfuel
43-letni mężczyzna, który w poniedziałek wieczorem w Leżajsku (Podkarpackie) tasakiem obciął dłoń 21-letniemu rowerzyście, został zatrzymany. Pokrzywdzony przebywa w szpitalu.

Chciał założyć łańcuch w rowerze

Jak poinformował PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie Krzysztof Ciechanowski, "wieczorem na jednej z ulic Leżajska do 21-letniego rowerzysty, który próbował założyć łańcuch w swoim rowerze, na skuterze podjechał 43-letni mężczyzna".

Motocyklista tasakiem obciął 21-latkowi lewą dłoń. Zaraz potem oddalił się w nieznanym kierunku.

- Pokrzywdzony, ani nie rozpoznał napastnika, ani nie wskazał powodu ataku, ale to była wstępna rozmowa, gdyż na chwilę obecną przebywa on w szpitalu specjalistycznym w Krakowie. Tam prawdopodobnie jest podejmowana próba przyszycia dłoni - powiedział Ciechanowski.

Zobacz: Dobre rady Skórzyńskiego nie zawsze najlepsze. Morawiecki pocieszał pigwówką

Mężczyzna został zatrzymany

43-letni Marek T. został zatrzymany we wtorek rano. Jest mieszkańcem powiatu leżajskiego. "Przy zatrzymanym ujawniono prawdopodobnie narzędzie przestępstwa" – dodał rzecznik rzeszowskiej prokuratury.

Jak zaznaczył, najprawdopodobniej w środę zostanie mu postawiony zarzut "ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w postaci kalectwa".

- To jest zbrodnia zagrożona karą pozbawienia wolności nie krótszą niż trzy lata - wyjaśnił rzecznik.

Prokuratura zamierza także wystąpić o trzymiesięczny areszt tymczasowy.

WP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj38 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo