Prezydent Andrzej Duda nie pojawił się w Fox News u Tuckera Carlsona

Kancelaria prezydenta poinformowała w piątek o zakończeniu wizyty w Stanach Zjednoczonych. Fot. KPRP
Kancelaria prezydenta poinformowała w piątek o zakończeniu wizyty w Stanach Zjednoczonych. Fot. KPRP
Andrzej Duda, który przebywał z wizytą w USA, miał wystąpić w telewizji FOX News. Z Prezydentem RP rozmawiać miał z Tucker Carlson, kontrowersyjny dziennikarz, gwiazda prawicowych mediów w Stanach Zjednoczonych. Głowa państwa nie pojawiła się jednak w telewizyjnym show.

Duda nie pojawił się w telewizji FOX News

O tym, że prezydent Andrzej Duda będzie rozmawiał w telewizji FOX News z Tuckerem Carlsonem, informował szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch. Rozmowa z Andrzejem Dudą miała być emitowana o godz. 2:00 w nocy z piątku na sobotę, ale polski przywódca w programie Carlsona się jednak nie pojawił.


Andrzej Duda udzielił za to wywiadu telewizji TVN24, w którym mówił m.in. o lex TVN i zachęcał do szczepienia. O szczegółach rozmowy prezydenta z telewizją TVN24 przeczytasz tutaj. Wcześniej w Stanach Zjednoczonych udzielił także wywiadu TVP Info.

Polecamy:

Tucker Carlson - kim jest?

Tucker Carlson jest uważany za jednego z najważniejszych konserwatywnych dziennikarzy w USA. Jest bezkompromisowy, nie przejmuje się poprawnością polityczną. Niektórzy uważają go za siewcę teorii spiskowych i fake newsów, inni za najbardziej bezkompromisową postać amerykańskiego dziennikarstwa, która nie boi się głosić niepopularnych poglądów.

Carlson jest przeciwnikiem aborcji, ostro uderza w feministki, "lewaków" itp.

Jest za to zwolennikiem zabezpieczania granic przed imigrantami (popierał powstanie muru na granicy USA i Meksyku), ale jednocześnie sprzeciwiał się misjom amerykańskich żołnierzy w Iraku i Afganistanie.

image
Tucker Carlson, fot. Wikipedia.


W sierpniu gościem Carlsona był premier Węgier, Viktor Orban: 


Przyjaciel Donalda Trumpa

Dziennikarz Fox News miał duży wpływ na Donalda Trumpa, wielokrotnie też stawał w jego obronie. Mówiło się nawet, że może zostać nowym wiceprezydentem.

W ostatnim programie, tym, w którym nie było Andrzeja Dudy, Tucker Carlson opowiadał swoim widzom o tym, że osoby niezaszczepione przeciw COVID-19 nie zagrażają społeczeństwu oraz o wszechwładzy organizacji pozarządowych i wpływach George'a Sorosa.

Prezydent Andrzej Duda przebywał w USA w związku z 76. sesją Zgromadzenia Ogólnego ONZ.


ja

Czytaj także:

Lubię to! Skomentuj66 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka