Do Sejmu wpłynęła petycja w sprawie zakazu WiFi w szkołach. Powód nie taki, jak myślisz

Wiele osób zaniepokojonych jest ilością czasu, jaki spędzają dzieci w Internecie. Ale nie to jest powodem petycji, jaką złożyli obywatele w Sejmie. Chodzi o całkowity zakaz WiFi w żłobkach, przedszkolach, domach dziecka, szkołach podstawowych i średnich, szpitalach, a także hospicjach i DPS.

Powodem zakazu ma być "sztuczne promieniowanie mikrofalowe, które ma bardzo szkodliwy wpływ na zdrowie ludzi".

Do Sejmu RP wpłynęła petycja w sprawie zakazu Wi-Fi w szkołach

Do Sejmu RP wpłynęła petycja, która dotyczy ochrony dzieci oraz ludzi osłabionych przed szkodliwym wpływem na ich zdrowie sztucznego promieniowania mikrofalowego. Według osób zgłaszających petycję, sieci Wi-Fi mają "wytwarzać sztuczne promieniowanie mikrofalowe, które ma bardzo szkodliwy wpływ na zdrowie ludzi, a szczególnie dzieci, osób chorych i starszych".

Nie wiadomo kto stoi za petycją, bo autor lub autorzy nie wyrazili zgody na udostępnianie danych osobowych. Jak wynika z treści żłobki, przedszkola, domy dziecka, szkoły, szpitale, a także hospicja i DPS miałyby przejść na internet "z kabla" i płacić 100 zł za każdy dzień działającego mimo to Wi-Fi. Na zrealizowanie tego projektu  raczej nie ma szans.

KJ

Czytaj też:

Lubię to! Skomentuj96 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka