Warszawa. Dyrekcja Złotych Tarasów wydaje oświadczenie po dwóch śmiertelnych wypadkach

Gëzim Radoniqi, (CC BY-ND 2.0), flicr.com
Gëzim Radoniqi, (CC BY-ND 2.0), flicr.com
W ostatnich dniach doszło do dwóch tragicznych wypadków w warszawskim centrum handlowym Złote Tarasy. Nie żyją dwie osoby. Po tych dramatycznych wydarzeniach dyrekcja galerii handlowej postanowiła wydać oświadczenie, w którym informuje o wstępnych ustaleniach dotyczących obu wypadków.

Dramat w Złotych Tarasach. Nie żyją dwie osoby

Pierwszy z wypadków w Złotych Tarasach miał miejsce w czwartek, 28 października. Okoliczności zdarzenia były dramatyczne. Media informowały, że ok. 40-letni mężczyzna miał dostać ataku epilepsji na schodach ruchomych. W konsekwencji ataku wypadł za poręcz i spadł z ostatniego piętra w galerii na poziom -1, a następnie uderzył w barierkę. Śmierć poniósł na miejscu. Komenda Stołeczna Policji przekazała, że ze wstępnych ustaleń wynika, że był to nieszczęśliwy wypadek.

We wtorek 2 listopada doszło do kolejnego tragicznego zdarzenia w Złotych Tarasach i to niemal w tym samym miejscu. 46-letnia kobieta spadła z czwartego piętra na poziom -1. Choć udzielono jej pierwszej pomocy, to próby ratowania jej życia zakończyły się niepowodzeniem. Kulisy wypadku są wciąż ustalane.

Złote Tarasy wydały oświadczenie ws. tragicznych wypadków

Dyrekcja CH Złote Tarasy jeszcze we wtorek po południu opublikowała oświadczenie w sprawie tragicznych wypadków. Władze galerii zwracają uwagę, że "barierki oraz ruchome schody w CH Złote Tarasy spełniają wszystkie wymogi bezpieczeństwa, zgodnie z obowiązującym prawem budowlanym oraz wytycznymi Urzędu Dozoru Technicznego". Jak dodano, służby prowadzą śledztwo w sprawie, a według wstępnych ustaleń osoby zmarłe "targnęły się na własne życie". Okoliczności wypadków badają policja i prokuratura.

SW

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj5 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości