Wszyscy chcą mieć banknot z Lechem Kaczyńskim! Szturm na oddział NBP

Warszawa, 09.11.2021. Kolejka przed oddziałem NBP w Warszawie, 9 bm., PAP/Radek Pietruszka
Warszawa, 09.11.2021. Kolejka przed oddziałem NBP w Warszawie, 9 bm., PAP/Radek Pietruszka
Dziś ruszyła sprzedaż banknotu kolekcjonerskiego z wizerunkiem Lecha Kaczyńskiego. Banknot z wizerunkiem ś.p. prezydenta o nominale 20 zł można kupić za 100 zł. Chętnych jednak nie brakuje. Pierwsze osoby pojawiły się przed oddziałami NBP przed świtem, ok. 4 rano. Kolejki ustawiają się w wielu miastach w Polsce.

Banknot z Lechem Kaczyńskim

Dziś do sprzedaży trafił banknot z wizerunkiem prezydenta Lecha Kaczyńskiego o nominale 20 zł. Pieniądz zaprojektowany przez Justynę Kopecką wydrukowano w nakładzie 80 tys. sztuk.

Na banknocie widnieje portret Prezydenta RP prof. Lecha Kaczyńskiego, wizerunek Orderu Orła Białego oraz Pałacu Prezydenckiego w Warszawie. Rewers zdobi budynek Muzeum Powstania Warszawskiego, tłum strajkujących osób w Stoczni Gdańskiej w latach 80. XX w., napis "Solidarność" oraz widok Polskiego Cmentarza Wojennego w Katyniu.

Zobacz więcej: NBP upamiętnia Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego banknotem kolekcjonerskim i złotą monetą

image

image

Internauci zwracali uwagę, że na banknocie znajduje się zbyt wiele szczegółów. 

Data podpisania banknotu przez prezesa NBP Adama Glapińskiego była znacząca - złożył podpis 10 kwietnia 2021 r. - w rocznicę katastrofy smoleńskiej.

Na zlecenie NBP banknoty wyprodukowała Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A. Wszystkie monety i banknoty emitowane przez NBP są prawnym środkiem płatniczym w Polsce.

WP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj72 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka