Siedziba Bundesnetzagentur. fot. Bundesnetzagentur
Siedziba Bundesnetzagentur. fot. Bundesnetzagentur

Niemcy: Nie będzie na razie pozwolenia na Nord Stream 2. Chodzi o certyfikat

Redakcja Redakcja Nord Stream Obserwuj temat Obserwuj notkę 25
Uruchomienie kontrowersyjnego gazociągu Nord Stream 2 na razie nie będzie możliwe. Niemiecka Federalna Agencja ds. Sieci poinformowała we wtorek, że wstrzymała postępowania ws. wydania certyfikatów dla tego gazociągu.

Niemiecki regulator Bundesnetzagentur wstrzymał certyfikację spółki Nord Stream 2 AG jako operatora gazociągu Nord Stream 2. Jako powód BNetzA podał, że spółka jest zarejestrowana w Szwajcarii, a operator powinien działać według prawa niemieckiego.

BNetzA poinformował we wtorek, że Nord Stream 2 AG zdecydowała, że powoła niemiecką spółkę-córkę. W związku z tym proces certyfikacji został wstrzymany do czasu przeniesienia do nowego podmiotu najważniejszych aktywów i zasobów ludzkich.

Zgodnie z europejskim prawem, BNetzA ma cztery miesiące na przeprowadzenie postępowania i opracowanie projektu decyzji ws. certyfikacji operatora, który następnie zostanie przekazany do akceptacji Komisji Europejskiej. Ta będzie miała jeszcze co najmniej miesiąc. 4-miesięczny termin biegnie od 8 września.

Czytaj dalej:KJ


image

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka