Nocą służby postawione w stan gotowości. Wiemy, co się stało

Straż Graniczna / Twitter
Straż Graniczna / Twitter
100-osobowa grupa migrantów zaatakowała umocnienia na granicy polsko-białoruskiej w okolicach Białowieży. Ostatniej doby zanotowano 206 prób nielegalnego przekroczenia granicy białorusko-polskiej. Za pomocnictwo zatrzymano siedmiu cudzoziemców.– poinformowała w sobotę Straż Graniczna.

Straż Graniczna odparła kolejny atak

"Wczoraj, tj. 26 listopada, granicę polsko-białoruską próbowało nielegalnie przekroczyć 206 osób. Próbom tym zapobieżono. Za pomocnictwo funkcjonariusze SG zatrzymali 7 cudzoziemców: 6 obywateli Rosji i jednego obywatela Gruzji" – podano na Twitterze Straży Granicznej.

"Na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Białowieży służby odparły atak na granicę grupy 100 osób" – poinformowano w sobotę na Twitterze Straży Granicznej. Do ataku doszło minionej doby.


W czwartek późnym wieczorem grupa prawie 200 migrantów forsowała granicę polską w okolicach Czeremchy. Podczas ataku ranny został jeden żołnierz.

Polecamy:

Klaudia Jachira uderza w posłów i ich przywileje. Jedzą w miejscu, gdzie nie ma inflacji

Poseł PO o ofensywie dyplomatycznej premiera: Inicjatywa słuszna, ale spóźniona!


Policja zatrzymała przemytników

Troje kolejnych tzw. kurierów, tym razem obywateli Ukrainy, podejrzewanych o pomoc w nielegalnym przekraczaniu granicy, zatrzymała w Wysokim Moście (powiat sejneński) policja w województwie podlaskim. W pobliżu tego miejsca czekała na transport 10-osobowa grupa Irakijczyków.

Jak poinformował w sobotę rano rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa, policjanci zatrzymali w Wysokim Moście do kontroli fiata ducato; dostawczym autem kierował Ukrainiec, jechała z nim też pasażerka z takim samym obywatelstwem. Funkcjonariusze zatrzymali tam również kierowcę osobowej mazdy, też Ukraińca.

W pobliżu miejsca kontroli drogowej i zatrzymania, odnaleziono w lesie dziesięciu obywateli Iraku, którzy wcześniej nielegalnie przekroczyli granicę. Przedmiotem śledztwa w tej sprawie będzie m.in. ustalenie, czy była to granica z Białorusią czy może z Litwą (wewnętrzna granica UE).

Policja poinformowała też o tymczasowych aresztach dla dwóch innych kurierów nielegalnych imigrantów. 40-letni Ukrainiec został wcześniej zatrzymany w Sejnach; w citroenie przewoził czterech obywateli Syrii. Koło Szczuczyna policjanci zatrzymali bmw na francuskich numerach rejestracyjnych; kierowcą był 27-letni obywatel Francji, który wiózł również czterech nielegalnych imigrantów pochodzących ze Sri Lanki. W obu przypadkach sądy zdecydowały o aresztowaniu kierowców na trzy miesiące.(PAP)

SW


Czytaj dalej:

WHO bije na alarm. Omikron, nowy wariant koronawirusa stanowi zagrożenie

Dyrektor elektrowni Turów zawierzył zakład przed "zniewoleniami demonicznymi"

Mateusz Morawiecki: Reżyserem wszystkich zagrożeń geopolitycznych jest Putin

Adam Michnik nie wytrzymał, zaatakował zarząd Agory. "Metody podłe"

Woś: „Bitwa o Agorę”. Serial w czterech odcinkach


Lubię to! Skomentuj49 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka