Maja Staśko na zjeździe Agrounii. Fogiel o Kołodziejczaku: Cyniczny karierowicz

Maja Staśko i Michał Kołodziejczak, fot. Twitter
Maja Staśko i Michał Kołodziejczak, fot. Twitter
Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel nazwał Michała Kołodziejczaka, lidera Agrounii, "cynicznym karierowiczem". Wytknął mu, że kiedyś był powiatowym radnym PiS, a na zjazd swojej partii zaprosił "lewacką celebrytkę" Maję Staśko.

Starzy posłowie na emeryturę!

W sobotę w Warszawie odbyła się konwencja programowa ugrupowania Agrounia.

Podczas sobotniej konwencji programowej Agrounii lider ugrupowania Michał Kołodziejczak powiedział, że - Marszałek Piłsudski mówił, że k***y i złodziei trzeba pogonić, i ich po prostu pogonimy, obecni politycy to banda złodziei, która ukradła nam to, co najcenniejsze - nadzieję.

Agrounia została partią. Będzie "sprzątać" supermarkety i wyśle polityków na emeryturę

Wśród przedstawionych postulatów pojawił się pomysł na polityczną emeryturę w wieku 65 lat. Lider Agrounii Michał Kołodziejczak pytany był w Polsat News o to, jakie jest uzasadnienie takiego pomysłu.

- Bardzo ciężko już dogadać się z takimi politykami, bardzo ciężko się w ogóle Polakom dogadać. Trzeba zrobić pewien reset i powiedzieć starym politykom, którzy już mieli szansę: sorry starzy, ale już wasz czas minął - powiedział Kołodziejczak.

Dodał, że rolnik, aby dostać emeryturę, musi sprzedać ziemię. - I to jest uczciwe, nie? A każdy polityk musi wiedzieć, że ma swoją misję do spełnienia, nie polityk - tylko poseł do 65 roku życia i uważam, że taki postulat, taki punkt programowy, takie zapisy w ustawie mobilizowałyby tych ludzi, żeby szybciej brali się do pracy - przekonywał.

Kołodziejczak sprecyzował, że poseł, który ukończyłby 65 lat w czasie kadencji - kończyłby ją i jego miejsce zajmowałaby kolejna osoba. Na uwagę dziennikarza, że takiego rozwiązania nie ma nigdzie na świecie odparł: - No i? (...) A ja bym chciał zobaczyć politykę w Polsce bez tych, którzy już mieli swoje szanse, a jednocześnie chciałbym tych, którzy mają 60 czy 58 lat, by bardziej się mobilizowali i wiedzieli, że tutaj przychodzi kres, koniec (...) - podkreślił.

Fogiel o Kołodziejczaku: Cyniczny karierowicz

Sprawę komentowali politycy w programie emitowanym w niedzielę w Polsat News. Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel powiedział, że "duża część osób, które wczoraj były na zjeździe Agrounii, to osoby szczerze zatroskane o los polskiej wsi".

- Niestety może dały się omamić cynicznemu karierowiczowi, który próbuje się na ich plecach dostać do polityki. Pan Kołodziejczak był kiedyś radnym powiatowym z list Prawa i Sprawiedliwości, zobaczył, że tutaj kariery nie zrobi, bo być może stawiamy w PiS na nieco inny typ polityka, więc postanowił iść inną ścieżką - zaznaczył.

Maja Staśko na zjeździe Agrounii

- Tutaj się jawi jako kontestator obecnego porządku politycznego, a na swój zjazd zaprasza kontrowersyjną, lewacką influencerkę, która jeszcze niedawno lansowała się, nagrywając na instagramie filmiki, gdzie chodziła po lesie i szukała rzekomych, nieistniejących uchodźców - zwrócił uwagę poseł PiS. Pytany o kim mówi, odparł, że o Mai Staśko. - Dość głośna postać na celebryckiej lewicy i ona była na zjeździe u pana Kołodziejczaka - zauważył Fogiel.


Na widowni podczas zjazdu Agrounii obecni byli także Piotr Ikonowicz i Jan Śpiewak.


ja

Czytaj także:

Lubię to! Skomentuj58 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka