Polityk prosi, by św. Mikołaj przyniósł jemu i dzieciom amunicję pod choinkę

Zdjęcie, które Thomas Massie opublikował na Twitterze
Zdjęcie, które Thomas Massie opublikował na Twitterze
Zaledwie kilka dni po strzelaninie w szkole w stanie Michigan w USA, w której 15-latek śmiertelnie postrzelił czterech rówieśników, amerykański polityk chwali się w mediach społecznościowych rodzinnym zdjęciem, na którym każdy z domowników pozuje z bronią.

Urocza rodzinka, ale nie podchodź

Ta fotografia to naprawdę ciężki kaliber. Republikanin Thomas Massie opublikował zdjęcie swojej rodziny w mediach społecznościowych wczesnym rankiem w niedzielę. Podpis brzmi: „Wesołych Świąt. PS. Święty Mikołaju, przynieś amunicję”. Na fotografii na tle choinki pozuje polityk wraz z żoną i dziećmi i wszyscy trzymają broń, która nie jest atrapą, ale zabija. 

Co jest nie tak z Amerykanami? - zastanawia się australijski portal news.com.au.

Strzelanina w szkole w Michigan

W tym czasie w USA, jak po każdym z tego typu przypadków, znów powraca debata nad łatwym dostępem do broni w tym kraju. We wtorek w szkole średniej Oxford High School w miejscowości Oxford Township w stanie Michigan sprawca, zidentyfikowany jako 15-letni Ethan Crumbley, oddał 15-20 strzałów z broni półautomatycznej, zabijając na miejscu trzech uczniów i raniąc osiem osób, w tym nauczyciela. Czwarta ofiara zmarła następnego dnia w szpitalu.

Crumbley został oskarżony przez prokurator stanu Michigan Karen McDonald o terroryzm ze skutkiem śmiertelnym, ma postawione cztery zarzuty zabójstwa pierwszego stopnia i siedem zarzutów ataku z zamiarem zabójstwa. Będzie sądzony jako osoba dorosła.

Jego ojciec James Crumbley cztery dni przed strzelaniną kupił broń, której następnie w ataku użył jego syn. Karen McDonald sugerowała wcześniej zaniedbanie, którego mieli dopuścić się rodzice sprawcy, zapewniając mu dostęp do broni.

Polityk popiera dostęp do broni

Po tej tragedii republikanin wrzucając do sieci fotografię uzbrojonej po zęby rodzinki spotkał się z falą hejtu. W najlepszym przypadku zarzucano mu bezmyślność, a w najgorszym sugerowano, że jeśli święty Mikołaj rzeczywiście przyniesie amunicję rodzinie Massie'ch, to ich dzieci nawzajem się powystrzelają. 

Polityk nie odniósł się do do zarzutów o niestosowność fotografii, ale wcześniej otwarcie mówił o prawie Amerykanów do noszenia broni.

Massie został wybrany do Kongresu w listopadzie 2012 roku. Jest przedstawicielem Kentucky.

ja

Czytaj także:


Lubię to! Skomentuj109 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka