Straż Graniczna dostanie nowy sprzęt. Tak będzie się chronić przed imigrantami

Straż Graniczna dostanie tarcze ochronne. Fot. Twitter/Straż Graniczna
Straż Graniczna dostanie tarcze ochronne. Fot. Twitter/Straż Graniczna
Straż Graniczna otrzyma w pasie przygranicznym tarcze ochronne na wzór policyjnych. Będzie to reakcja na uderzenia kamieniami i innymi niebezpiecznymi przedmiotami ze strony imigrantów i białoruskich funkcjonariuszy reżimu Aleksandra Łukaszenki.

Kamienie, kawałki kostki brukowej, cegły, konary - napuszczani przez Białorusinów imigranci rzucają czym popadnie w stronę polskich strażników granicznych. Według rzecznik Straży Granicznej Anny Michalskiej, sytuacja jest o tyle dziwna, że w okolicach lasu trudno znaleźć tego typu przedmioty. Michalska sugeruje, że to sami Białorusini przynoszą potrzebne narzędzia walki, by zranić polskich funkcjonariuszy.  

Czytaj:

Przyjął 10 dawek szczepionki na COVID-19. Wszystko w jednym celu

Niemiecki dziennikarz zapytał Morawieckiego o słowa Kaczyńskiego o "budowaniu IV Rzeszy"

Interwencja policji z paralizatorem w galerii w Zamościu. "Nie chodziło o maseczkę!"


- W związku z tym zdarzeniami podjęto decyzję, aby funkcjonariusze Straży Granicznej na odcinku podlaskiego oddziału Straży Granicznej, którzy pełnią służbę na pierwszej linii zostali doposażeni w tarcze ochronne. Łącznie 100 sztuk - powiedziała rzecznik. 

- Jeszcze w tym tygodniu zostaną przekazane funkcjonariuszom przy granicy z Białorusią - dodała. 

Minionej doby strażnicy zmagali się z 88 próbami nielegalnego przekroczenia granicy. - Na odcinku ochranianym przez placówka SG w Mielniku grupa 60 agresywnych osób siłowo forsowała granicę - oświadczono. 

Najgorsza sytuacja była w Mielniku, gdzie w niedzielę po g. 22 imigranci zdecydowali się na użycie kamieni i kawałków drewna. Oślepiali też polskich żołnierzy światłami stroboskopowymi.

- W pewnym momencie 27 osobom udało się przedrzeć przez zaporę z drutu żyletkowego. Zostali jednak szybko zatrzymani przez SG i odprowadzeni do linii granicznej. Byli to głównie obywatele Iraku i Syrii - poinformowała Michalska. 

Wczoraj funkcjonariusze z bazy w Sejnach zatrzymali Gruzina, który przewoził z Litwy pięciu nielegalnych imigrantów z Iraku.  

Więcej: 

"Sprawa dla reportera". Awantura matki chorego dziecka z mecenas. "Dokonałabym aborcji"

"Po 13 grudnia miliony z Solidarności dały się zastraszyć. Połamano im kręgosłupy"

Prześladowani katolicy we Francji. "Na Koranie poderżnę ci gardło"


GW


Lubię to! Skomentuj54 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka