PAP/Marcin Obara
PAP/Marcin Obara

Nagła konferencja MSWiA i Straży Granicznej. Chodzi o budowę zapory na granicy

Redakcja Redakcja Imigranci Obserwuj temat Obserwuj notkę 29
Straż Graniczna podpisała trzy duże umowy, które są dużym krokiem w procesie inwestycyjnym na budowę zapory na granicy polsko-białoruskiej - powiedział wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik.

Konferencja MSWiA i Straży Granicznej. Umowy na budowę zapory podpisane

We wtorek w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji odbyła się wspólna konferencja wiceszefa MSWiA Macieja Wąsika oraz zastępcy komendanta głównego Straży Granicznej gen. bryg. SG Wiolety Gorzkowskiej. Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji podał kolejne szczegóły na temat budowy zapory na granicy polsko-białoruskiej.

- Utrzymująca się destabilizacja na granicy polsko-białoruskiej potwierdza, że budowa trwałej zapory jest inwestycją absolutnie konieczną i pilną. Bardzo cieszę się, że w tak krótkim okresie - w przeciągu 2 miesięcy, udało nam się wypracować rozwiązania i zakontraktować budowę bariery fizycznej - mówiła gen. Gorzkowska.

I dodała, że budowa bariery realizowana będzie na odcinku 186 km i zostanie podzielona na 4 odcinki – ma to na celu maksymalne skrócenie czasu realizacji budowy i prowadzenie równolegle prac budowlanych.

- Dzisiaj Straż Graniczna podpisała trzy duże umowy na budowę zapory - oświadczył Maciej Wąsik.

Przypomniał również, że z końcem października zeszłego roku weszła w życie ustawa o budowie zabezpieczenia na granicy państwowej.

- Na podstawie tej ustawy komendant Praga powołał pełnomocnika do spraw budowy zapory na granicy polsko-białoruskiej. Na mocy tej ustawy został powołany zespół do spraw przygotowania realizacji zabezpieczenia granicy państwowej. Premier określił zasady pracy tego zespołu rozporządzeniem - tłumaczył Wąsik. 

- Przystąpiliśmy do prac. Planowaliśmy zakończenie pierwszych prac, które kończą się podpisaniem umów pod koniec zeszłego roku. Te prace się przedłużyły o 10 dni. Okres świąteczny miał wpływ na to - dodał.

Polecamy:

Nowy wariant koronawirusa potwierdzony. IHU ma być bardziej odporny na szczepionki

Morawiecki zareagował na słowa Ochojskiej. "Potwarz dla ofiar niemieckiego barbarzyństwa"

Omikron uderzył w USA. Milion zachorowań w ciągu doby!

Nowe fakty ws. drastycznego morderstwa Polki na Malcie. Makabryczne informacje

Wnuczka ma płacić za dług mieszkaniowy babci. RPO: Niesprawiedliwe, łamiące standardy

SW

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka