Djokovic ma większość udziałów w firmie, która chce wyprodukować lek przeciw COVID-19

Novak Djokovic, fot. Wikipedia
Novak Djokovic, fot. Wikipedia
Słynny serbski tenisista Novak Djokovic, który uchodzi za bohatera antyszczepionkowców, jest właścicielem 80 procent akcji w duńskiej firmie biotechnologicznej QuantBioRes, która zajmuje się m.in. opracowaniem leku na COVID-19.

Duńczycy pracują nad lekiem na COVID-19

QuantBioRes zatrudnia nieco ponad 10 naukowców pracujących w Danii, Australii i Słowenii, którzy obecnie zajmują się opracowaniem skutecznego leku na COVID-19, który jednak nie będzie szczepionką.

Lek ma bazować na peptydach, naturalnych związkach chemicznych, które powstrzymywać będą koronawirusa przed infekowaniem komórek ludzkich. Firma planuje, że latem w Wielkiej Brytanii rozpocznie badania kliniczne.

Lider światowego rankingu tenisistów głównym udziałowcem został w czerwcu 2020 roku.  Według duńskiego rejestru firm Djokovic i jego żona Jelena posiadają odpowiednio 40,8% i 39,2% udziałów w firmie.

Dyrektor generalny QuantBioRes Ivan Loncarevic, który poinformował o całej sprawie, nie zdradził jednak kwoty, jaką Serb zainwestował w firmę.

Djokovic deportowany za brak szczepienia

Reuters zwrócił się do rzecznika Djokovica z prośbą o komentarz, ale ten nie odpowiedział.

Jeden z najlepszych i najbardziej utytułowanych tenisistów w historii był przez kilkanaście dni bohaterem zamieszania w związku z anulowaniem jego wizy do Australii jako osoby niezaszczepionej przeciw COVID-19. Ostatecznie po decyzji australijskiego sądu najwyższego w niedzielę został deportowany, co uniemożliwiło mu występ w trwającym w Melbourne pierwszym w tym roku turnieju Wielkiego Szlema.

ja


Czytaj także:


Lubię to! Skomentuj12 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości