Moderna zaczęła testy szczepionki na HIV

Moderna ogłosiła, że pierwsze dawki szczepionki przeciw HIV została podane uczestnikom w ramach eksperymentalnego badania klinicznego na Uniwersytecie George'a Washingtona.

Szczepionka mRNA przeciw HIV

Szczepionka mRNA przeciw HIV to wspólny projekt  IAVI, organizacji naukowo-badawczej non-profit i firmy biotechnologicznej Moderna. 

Metoda, która skłania organizm do wywoływania reakcji immunologicznej przeciwko wybranym patogenom za pomocą informacji o wirusie (bez używania prawdziwego patogenu), jest już znana współczesnej medycynie.

W trakcie pandemii udało się doprowadzić do wyraźnego rozwoju w tej dziedzinie. Moderna przebada działanie dwóch preparatów, które dobrze rokują w walce z wirusem HIV. Robocze nazwy specyfików: mRNA-1644 i mRNA-1574.

Polecamy:

Mata zwolniony do domu. Przyznał się do zarzutu

Giertych wściekły. "Posłuchajcie s***syny"

"Jesteśmy wdzięczni fundacji Billa Gatesa"

– Jesteśmy niezwykle podekscytowani, że możemy rozwijać ten nowy kierunek w projektowaniu szczepionek przeciwko HIV dzięki platformie mRNA firmy Moderna. Poszukiwanie szczepionki przeciwko HIV było długie i trudne, a posiadanie nowych narzędzi w zakresie immunogenów i platform może być kluczem do szybkiego postępu w kierunku pilnie potrzebnej, skutecznej szczepionki przeciw HIV – mówi dr n. med. Mark Feinberg, prezes i dyrektor generalny IAVI. – Jesteśmy wdzięczni wszystkim naszym partnerom, a zwłaszcza Fundacji Billa i Melindy Gates za sfinansowanie tego procesu – dodaje naukowiec.

KW

Czytaj dalej:

Poseł: narkotyki doprowadziły do samobójstwa brata kolegi. Uważajmy z ich legalizacją

Żądają uwolnienia Maty i złagodzenia przepisów antynarkotykowych. W sieci zawrzało

Woś: Czy PiS przegra przez równość?

Tego jeszcze na granicy nie widzieli. Strażnicy nawet nie wiedzieli, co powiedzieć

Wielki protest w Kanadzie, chcą obalić rząd i szczepienia. Setki tysięcy ludzi na ulicach

Lubię to! Skomentuj22 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości