Wielka Brytania poszerzy sankcje. "Oligarchowie Putina nie będą mieli gdzie się ukryć"

PAP/EPA/ANDY RAIN
PAP/EPA/ANDY RAIN
Wielka Brytania podejmie stanowcze kroki przeciwko Rosji. W tym tygodniu opublikowane zostanie "nowe prawo poszerzające zakres sankcji, które mogą zostać zastosowane wobec Rosji, by powstrzymać agresję na Ukrainę".

- To, co umożliwia nam to prawo, to uderzenie w znacznie szerszy wachlarz celów. Nikt nie może myśleć, że będzie odporny na te sankcje - zaznaczyła minister spraw zagranicznych Liz Truss na antenie stacji Sky News.

Sankcje wobec każdej firmy powiązanej z Kremlem

Dodała, że sankcje mogą zostać zastosowane wobec każdej firmy powiązanej z Kremlem, a wspierający prezydenta Władimira Putina i rosyjskie państwo oligarchowie "nie będą mieli gdzie się ukryć".

- To nie będzie łatwe dla Rosji - podkreśliła Truss.

Zapytana o to, czy sankcje będą również umożliwiały zajęcie nieruchomości rosyjskich oligarchów w Londynie, odpowiedziała, że nie jest to wykluczone.

Truss nie wykluczyła również możliwości wspierania przez Wielką Brytanię ewentualnego partyzanckiego oporu Ukraińców po rosyjskiej inwazji. Podkreśliła, że Londyn już dostarcza Kijowowi wsparcie wywiadowcze oraz wysyła broń. Rząd "będzie rozważał każdą możliwość" - zaznaczyła.

Szefowa brytyjskiej dyplomacji zapewniła również, że w wypadku ewentualnej wojny Ukraińcy będą "ciężko walczyć i nie poddadzą się łatwo". "To będzie bardzo, bardzo trudne dla Rosji" - akcentowała Truss.

WP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj53 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka