PAP/Tomasz Gzell; PAP/Paweł Supernak
PAP/Tomasz Gzell; PAP/Paweł Supernak

Gowin przewodniczącym komisji ds. Pegasusa? Kołodziejczak głośno myśli

Redakcja Redakcja Afera podsłuchowa Obserwuj temat Obserwuj notkę 24
Szef Agrounii Michał Kołodziejczak zastanawia się na Twitterze, czy Jarosław Gowin byłby dobrym przewodniczącym komisji ds. Pegasusa. Kto byłby lepszym wyborem: Gowin czy Kukiz?

Komisja ds. Pegasusa powinna wyjaśnić sprawę podsłuchów osób związanych z politycznym podwórkiem. Aby tak się stało, na jej czele powinien stać ktoś, kto rzeczywiście byłby niezależny i wiarygodny. Szef Agrounii Michał Kołodziejczak zastanawia się, czy taką osobą nie byłby Jarosław Gowin.

Komisja śledcza powinna jak najszybciej wyjaśnić tę sprawę

- Tę sprawę trzeba jak najszybciej wyjaśnić i komisja śledcza na pewno byłaby tutaj elementem, który na pewno pozwoliłby to zrobić - stwierdził lider Agrounii w rozmowie z Kamilą Biedrzycką w Super Raporcie i zapewnił, że będzie nalegał, by taka komisja jak najszybciej powstała.

Zobacz: "Czy Kukizowi można ufać?" Kołodziejczak zapewnił, że stawi się przed komisją śledczą

W programie Kołodziejczak stwierdził, że nie będzie się "zastanawiać nad tym, jakie są czyje intencje", kiedy redaktorka zapytała go o to, czy wierzy Kukizowi. Teraz jednak lider Agrounii postanowił podzielić się z innymi swoimi przemyśleniami.

"Tylko Kukiz jest niezależny i wiarygodny? Na takiego się kreuje. Czy tylko on może być przewodniczącym komisji ds. Pegasusa Ciekawe jakim przewodniczącym byłby Jarosław Gowin? Można powiedzieć, że z każdym ma ‚na pieńku’. Głośno myślę tylko. Chciałbym, żeby to wyjaśnili" - napisał na Twitterze.

Gowin zlecił zbadanie telefonu

Były wicepremier Jarosław Gowin zdecydował się sprawdzić, czy sam nie padł ofiarą podsłuchu.

- Zemsta Jarosława Kaczyńskiego mogłaby mnie spotkać za sprzeciw wobec Polskiego Ładu i wyborów kopertowych. Usuwani z pracy są jeszcze wszyscy, którzy zachowują lojalność do mnie, a to ogromna większość ludzi Porozumienia - wyjaśniał w Super Raporcie.

- Nie wiem, czy byłem zaatakowany Pegasusem, ale dowiem się w najbliższych dniach – zapowiedział.

Zobacz:Gowin: Zgłosiłem się do Citizen Lab. Ufam Kamińskiemu, ale nie służbom

Podobne kroki przedsięwziął lider Agrounii Michał Kołodziejczak.

WP

Czytaj też:


Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka