Premier zapowiada nowy program wsparcia dla dzieci

Premier w Zespole Placówek Oświatowych w miejscowości Zatory, fot. PAP/Paweł Supernak
Premier w Zespole Placówek Oświatowych w miejscowości Zatory, fot. PAP/Paweł Supernak
Premier Mateusz Morawiecki w czasie wizyty w Zespole Placówek Oświatowych w Zatorach w woj. mazowieckim zapowiedział start programu wsparcia, który ma na celu wyrównanie szans edukacyjnych dzieci z terenów popegeerowskich.

Wyrównywanie szans uczniów

- Program, z którym startujemy, program 500 mln, w którym przeznaczamy komputery i tablety dla dzieci i młodzieży w szkołach popegeerowskich, ma na celu wyrównanie przede wszystkich szans – wyjaśnił. Dodał, że jest to forma wyrównania szans rozwojowych.


Premier stwierdził, że jest to "duży program modernizacyjny". - Jestem pewien, że w najbliższych miesiącach te szanse będą wyrównywane – zaznaczył.

Ogromne  zainteresowanie projektem

Wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker poinformował, że w ramach projektu grantowego dla rodzin byłych pracowników PGR wpłynęło ponad 200 tys. zgłoszeń.

Polityk podkreślił, że zainteresowanie projektem przekroczyło najśmielsze oczekiwania. Zauważył również, że środowisko rodzin byłych pracowników PGR "wielokrotnie było oszukiwane", w związku z czym ważne jest to, że mimo ponad 200 tys. złożonych wniosków sprzęt otrzymają wszyscy, którzy pozytywnie przeszli weryfikację. Jak mówił, teraz gminy otrzymają zapowiedziane środki i będą przeprowadzać przetargi. Sprzęt powinien trafić do szkół w ciągu kilku tygodni lub miesięcy.

- Rok temu ten pomysł padł. Bardzo się cieszę, że dziś mamy już konkret, bo ponad 500 mln zł zostanie przekazanych na ten cel – powiedział. - Bardzo się cieszę, że (...) w centrum tego programu stoi człowiek. Człowiek, który bez względu na to, czy urodził się w dużym mieście, czy w małej miejscowości (...), powinien mieć w XXI w. szansę, by mieć dobrą edukację i narzędzia do tego, aby się rozwijać. Ten program wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom – dodał wiceminister.

ja

Czytaj także:

Lubię to! Skomentuj38 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka