Zamknij okna, przeparkuj samochód. Pojawiły się ostrzeżenia

Mareefe / Pixabay
Mareefe / Pixabay
Pogoda nam przypomni, że luty to nie wiosna. Zacznie padać deszcz lub mokry śnieg, na środę zapowiadane są porywiste, coraz silniejsze wiatry - taką aurę prognozuje synoptyk IMGW Michał Ogrodnik.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje, że w północnej Polsce - od zachodniego Pomorza po Suwalszczyznę - już w nocy i nad ranem zacznie padać.

IMGW bije na alarm. Niebezpieczne warunki pogodowe

"Na ogół będzie to deszcz, ewentualnie śnieg z deszczem, ale na Kaszubach może spaść mokry śnieg" - powiedział PAP Michał Ogrodnik z IMGW. Na szczęście opady nie będą tak intensywne, by utrudniać ruch na drogach.

Na południu Polski zachmurzenie także będzie duże i umiarkowane, ale - jak przewiduje synoptyk - nie powinno raczej padać.

"Jedynie na Podhalu może poprószyć śnieg" - dodał Michał Ogrodnik. Ostrzegając, że w tym regionie Polski będzie tez najzimniej, w wysoko położonych miejscowościach ściśnie mróz do minus 5 stopni.

Przeczytaj też:

Czy istnieje wypalenie zawodowe wśród polityków?

Renata Gabryjelska: Dużo robiłam dla innych, mało dbałam o siebie

Polski Ład dla firm. Ulgi i estoński CIT

"Poza tym tradycyjnie najchłodniej będzie w północno-wschodniej Polsce, zwłaszcza na Suwalszczyźnie, bo do minus dwóch stopni. W centrum będą dwa stopnie na plusie, a na zachodzie i nad samym morzem 3 stopnie na plusie" - powiedział PAP Michał Ogrodnik.

Wiatr, początkowo umiarkowany, będzie się wzmagał. Na Pomorzu w nocy w porywach może osiągnąć 65 km/h, a w dzień już nawet 70 km/h. W Sudetach w środę będzie wiało w porywach do 60-70 km/h.

"W ciągu dnia w całej Polsce będzie pochmurno, niemal wszędzie będzie padać. Słońce wyjrzy tylko w Małopolsce" - zapowiedział Michał Ogrodnik.

Temperatury - według Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - będą dodatnie. Najniższe, bo jedynie 4 stopnie, na Suwalszczyźnie i na Kaszubach, wyrównane na zachodzie i w centrum - około 8 stopni i najwyższe w Małopolsce - aż 10 stopni C. Niestety, porywy wiatru sprawią, że odczuwalnie będzie chłodniej.

Synoptyk dodał, że w nocy ze środy na czwartek ze względu na silny wiatr IMGW prawdopodobnie wyda ostrzeżenia przed ekstremalnymi zjawiskami pogodowymi.

SW


Czytaj także:

Lubię to! Skomentuj8 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości