Anonymous podają instrukcję, jak dotrzeć z prawdą o Ukrainie do rosyjskich internautów

Redakcja Redakcja Internet Obserwuj temat Obserwuj notkę 29
Rosyjski państwowy regulator internetu i mediów, urząd Roskomnadzor pilnuje, aby z mediów tradycyjnych portali internetowych znikały materiały o wojnie z Ukrainą. Wielu zwykłych Rosjan nie zdaje sobie nawet sprawy, co dzieje się w Ukrainie, po co są tam rosyjscy żołnierze. Grupa Anonymous wpadła na prosty sposób, aby to zmienić.

Wszystkie rosyjskie media mają całkowity zakaz nazywania tego co dzieje się w Ukrainie wojną. Napaść na sąsiada propagandyści Kremla nazywają „specjalną operacją demilitaryzacji i denazyfikacji” Ukrainy.

Anonymous - międzynarodowa grupa hakerów, która wydała Putinowi wojnę w cyberprzestrzeni, wpadła na prosty sposób, jak dotrzeć do rosyjskich internautów. Jak wynika z informacji, pomysł podrzucił Konrad z Polski.


1. Wejdź na Google Maps

2. Znajdź dowolny obiekt usługowy z Rosji (restauracje, bary, kluby, sklepy, siłownie, firmy itd.)

3. W sekcji recenzji o miejscu, wpisz komentarz mówiący o tym co się dzieje w Ukrainie. Możesz użyć Google Translate. Zacznij od pochwały miejsca, potem przejdź do przekazu o wojnie.

4. Nie zapomnij dać pięciu gwiazdek! Akcja ma na celu informację, a nie szkodzenie biznesowi. Wysoka ocena zmniejsza też prawdopodobieństwo, że twój komentarz zostanie usunięty.


Przykładowa recenzja do zamieszczenia, podana przez Anonymous: "Jedzenie było świetne! Niestety Putin popsuł nam apetyty, najeżdżając Ukrainę. Sprzeciw się swojemu dyktatorowi, przestań zabijać niewinnych ludzi! Twój rząd cię okłamuje. Powstań!"


Inny gotowy tekst po rosyjsku: "Российские солдаты убивают невинных детей и стариков в Украине, расстреливают автобусы, детские сады и больницы! Настоящие новости подвергаются цензуре в вашей стране! Остановить Путина!"

Tłumaczenie: Rosyjscy żołnierze zabijają niewinne dzieci i starców na Ukrainie, strzelają do autobusów, przedszkoli i szpitali! Prawdziwe wiadomości w Twoim kraju są cenzurowane! Zatrzymaj Putina!"


Akcja jest coraz popularniejsza. Internauci z całego świata,w tym licznie z Polski, informują Rosjan, co Putin robi w Ukrainie i wzywają do natychmiastowego zakończenia wojny.

Jest też instrukcja, jak przenieść akcję na rosyjską platformę Yandex.


ja

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie