źródło: Twitter / Donald Tusk
źródło: Twitter / Donald Tusk

Tusk z apelem do polskiego rządu. "Nie potrzeba zmian w konstytucji"

Redakcja Redakcja Donald Tusk Obserwuj temat Obserwuj notkę 85
We wtorek Donald Tusk zamieścił na Twitterze nagranie, w którym wspomniał on o sytuacji na Ukrainie i związanym z nią poniedziałkowym spotkaniu w Kancelarii Premiera dotyczącym proponowanych przez rząd zmian w konstytucji. Szef PO w swoim nagraniu zapewnił, że aby zapewnić Polsce bezpieczeństwo, zmiany te nie są potrzebne.

Tusk: Ważna jest jedność

— U granic naszej ojczyzny trwa wojna. Wszyscy wiemy w Polsce, w jak poważnej sytuacji znalazła się nasza ojczyzna i dlatego wiemy też, jak ważna jest jedność i takie bardzo zdeterminowane, szybkie działanie wszystkich bez wyjątku — mówił w swoim nagraniu na Twitterze szef PO.

Tusk apeluje do rządu o szybkie działanie

Polityk podkreślił, że przyjął zaproszenie na poniedziałkowe spotkanie z premierem Mateuszem Morawieckim i wicepremierem Jarosławem Kaczyńskim "z jak najlepszą wolą, żeby szukać wspólnie rozwiązań, które naprawdę zabezpieczą naszą ojczyznę przed tym straszliwym ryzykiem, jakie czai się za naszą granicą".

— Zwracam się do was z gorącym apelem. Zróbmy to, co należy zrobić w ciągu najbliższych kilku dni, a nie stu czy stu pięćdziesięciu dni — powiedział Tusk — Możliwość wydania dowolnej ilości pieniędzy na zwiększenie możliwości obronnych ojczyzny, na dozbrojenie naszej armii, nie wymaga zmiany w konstytucji — przekonywał szef PO.

Zobacz też:

Szef PO z gotową ustawą

— Mam gotową ustawę. Możemy ją przyjąć tak jak poprzednią ustawę o obronie ojczyzny przez aklamację, wszyscy razem. I to możemy zrobić na najbliższym posiedzeniu Sejmu — podkreślił Tusk.

— Będziemy mieli nieograniczone możliwości finansowania naszych możliwości obronnych — dodał.

Lider PO zapewnił także, że nie potrzeba zmian w konstytucji, by skonfiskować majątek rosyjskich oligarchów. Zapowiedział także swoją wizytę w Brukseli, w celu "dopięcia sprawy polskich pieniędzy".RB


Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka