Orlen zaopatrzony w zapasy ropy. Obajtek: Jesteśmy gotowi na każdy scenariusz

źródło: PAP
źródło: PAP
Jak przekazał prezes Orlenu Daniel Obajtek, po inwazji Rosji na Ukrainę PKN Orlen zamówił około 28 tankowców z ropą, aby uniezależnić polski system od ropy rosyjskiej.

Orlen zabezpieczony i gotowy na każdy scenariusz

— Dostosowaliśmy nasze rafinerie, by można było dobrać taki koszyk gatunków ropy, by one były jak najbardziej optymalne do zastosowania w naszych rafineriach i to udało się nam zrobić. Po wybuchu wojny zamówiliśmy około 28 tankowców, które zabezpieczają w pełni nasz system — powiedział Obajtek.

— Jesteśmy gotowi na każdy scenariusz i realizujemy go bardzo mocno i bardzo konsekwentnie. Już od paru lat prowadzimy bardzo intensywny proces dywersyfikacji — dodał.

Prezes Orlenu wspomniał o należącej do Orlenu rafinerii w Możejkach, na terenie Litwy, która do tej pory była zaopatrywana w ropę naftową z kierunku wschodniego. Obajtek podkreślił, że obecnie trafia tam surowiec z innych kierunków niż wschodni.

Zobacz też:

Co z fuzją Orlenu, Lotosu i PGNiG?

Obajtek oznajmił, że PKN Orlen w dalszym ciagu pracuje nad fuzją z Grupą Lotos i Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem (PGNiG).

— Realizujemy bardzo ambitny plan, a w tym roku na pewno nastąpi połączenie, następne połączenie związane z przejęciem choćby nawet Lotosu, czy też związane z przejęciem PGNiG. Jesteśmy praktycznie na finale i przeprowadzimy to w tym roku, bo jest to konieczne dla całej naszej gospodarki i dla bezpieczeństwa naszego państwa — zaznaczył prezes PKN ORLEN. 

RB


Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka