Przeprowadził wywiad z Korwin-Mikke. Publiczne radio zrywa współpracę z dziennikarzem

Janusz Korwin-Mikke sprawia kłopoty również dziennikarzom.
Janusz Korwin-Mikke sprawia kłopoty również dziennikarzom.
W Radiu Poznań Janusz Korwin-Mikke z uznaniem wypowiadał się o rosyjskiej gospodarce, twierdził, że bombardowanie Mariupola to "ustawka", a Władimira Putina nazywał "jego ekscelencją". Prowadzący audycję nie jest już współpracownikiem rozgłośni.

- Mam w dupie słupki poparcia. Chcę wpływać na politykę, a nie być sługą ludu, jak prezydent Ukrainy. Większość jest głupia i ja nie będę robił tego, co chce większość - przekonywał Janusz Korwin-Mikke w niedzielę na falach Radia Poznań. Z uporem maniaka poseł Konfederacji dodawał, że nic nie wiemy o wojnie na Ukrainie, natomiast Polacy są zmanipulowani, wierząc w tragiczną sytuację humanitarną w Mariupolu. Gospodarz audycji Piotr Barełkowski nie reagował na tezy, wysuwane przez Korwin-Mikkego.  

Zobacz: Bicie dzieci, pochwała Putina i "Mariupol to ustawka". Wstrząsający wywiad z Korwin-Mikke

Dziennikarz przyznał w rozmowie na żywo, że od 40 lat szanował Korwin-Mikke za to, że nie kieruje się głosem "głupiej" większości wyborców. Wyraził też nadzieję, że politykowi Konfederacji zależy na sprawowaniu władzy w kraju. Wywiad zrelacjonowała z oburzeniem jako pierwsza "Gazeta Wyborcza". 

Radio Poznań wydało oświadczenie, w którym z jednej strony skrytykowało największy dziennik za manipulację, ale z drugiej poinformowało o zakończeniu współpracy z Barełkowskim. 

- 29 marca na falach Radia Poznań w ramach audycji „Kluczowy temat” została wyemitowana rozmowa na żywo z posłem Januszem Korwin-Mikkem. Przeprowadził ją współpracujący z rozgłośnią Piotr Barełkowski. Wydźwięk audycji nie był taki, jak przedstawiła to Gazeta Wyborcza, dokonując manipulacji - czytamy w komunikacie. 

- Niemniej oświadczam, że prowadzący program Piotr Barełkowski nie dochował dziennikarskiego profesjonalizmu i nie skomentował skandalicznych słów i opinii Janusza Korwin-Mikkego, które tego wymagały, a dotyczyły agresji rosyjskiej na Ukrainę. W związku z zaistniałą sytuacją Radio Poznań postanowiło zakończyć współpracę z Piotrem Barełkowskim - przekazał prezes Radia Poznań Maciej Mazurek. 

Czytaj też: 

Krajowy Plan Odbudowy. Pakt premiera, prezydenta i MSZ przeciwko Ziobrze

Niemcy zasypują Ukrainę dostawami broni? Tak twierdzi tamtejsza minister obrony

Donald Tusk zwołał konferencję w Zduńskiej Woli między blokami. Internet zasypały memy


GW

Lubię to! Skomentuj156 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura