Marek Suski. Fot. PAP
Marek Suski. Fot. PAP

"Trzeba wykluczyć Serbię". Kolejna wpadka Marka Suskiego

Redakcja Redakcja PiS Obserwuj temat Obserwuj notkę 20
Poseł Marek Suski zaliczył kolejną wpadkę. Tym razem polityk PiS w swoim przemówieniu w Sejmie wezwał Platformę Obywatelską do "wykluczenia Serbii z klubu w Parlamencie Europejskim". Jak wiadomo partia, która tam rządzi, jest członkiem stowarzyszonym Europejskiej Partii ludowej, ale sam kraj nie należy do Unii Europejskiej, więc automatycznie nie posiada swoich przedstawicieli w PE.

"Rzeczywiście zbrodnie rosyjskie są ogromne, ale jeżeli można coś zrobić na arenie międzynarodowej, to Platforma Obywatelska może z klubu w Parlamencie Europejskim wykluczyć Serbię" - powiedział z mównicy sejmowej Suski.

Niezrażony pomyłką, poseł PiS kontynuował swoją wypowiedź i zachwalał polski rząd: - Wy jesteście z tymi, którzy tę agresję popierają i ręka w rękę wspieracie tą agresję. A polski rząd, który robi na arenie międzynarodowej najwięcej, jest doceniony przez cały świat, atakujecie i krytykujecie. Uderzcie się w swoje piersi - apelował Suski. 

Po przemówieniu w Sejmie Suski powtórzył swoje wypowiedzi na korytarzu sejmowym w rozmowie z dziennikarką TVN24. Zwrócił się on do Donalda Tuska i zapytał, "kiedy z EPL wykluczą Serbię, która wprost popiera agresję rosyjską?".

To nie pierwsza wpadka w tym roku Marka Suskiego 

Polityk Prawa i Sprawiedliwości w styczniu tego roku odniósł się również do zarzutów dot. masowej inwigilacji za pomocą Pegasusa. Nazwał wtedy te zarzuty jako "wymysł z księżyca". Po czym dodawał, że sprawa dotyczy nawet kilkuset osób.


MP


Czytaj też:


Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj20 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka