Polityk PiS: "Korwin-Mikkemu należałoby dać w pysk". Fot. PAP
Polityk PiS: "Korwin-Mikkemu należałoby dać w pysk". Fot. PAP

Wściekły polityk PiS: Korwin-Mikkemu należałoby dać w pysk

Redakcja Redakcja Konfederacja Obserwuj temat Obserwuj notkę 59
Januszowi Korwin-Mikkemu należałoby dać w pysk; w ten sposób trzeba by było postępować z takimi gnidami, które podważają to, co dzieje się na Ukrainie i podważają polską rację stanu - powiedział w Sejmie poseł PiS Piotr Kaleta.

Korwin-Mikke porównany do gnidy

Podczas drugiego czytania rządowego projektu ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę, poseł PiS Piotr Kaleta podkreślił, że ważne jest, by w tym szczególnym momencie dla bezpieczeństwa ojczyzny posłowie - wypowiadając się zarówno z mównicy sejmowej, jak i w mediach - mówili wspólnym głosem naszego narodu.

Polecamy:

Korwin-Mikke zachwyca się kadyrowcami w Mariupolu. "Kapitalny widok"

Jest projekt PiS, który zmienia konstytucję. Chodzi o majątki Rosjan

– Przyszło nam żyć w takim czasie i mieć przedstawicieli w tej Izbie, którzy w sposób arogancki i bezczelny nie zgadzają się z naszymi argumentami, podważają je. A jednocześnie możemy odnosić wrażenie, że wspierają te osoby, które dokonują tak haniebnych i podłych czynów na Ukrainie, jak mordowanie Ukraińców – mówił poseł.

Kaleta przywołał sytuację z 2014 r., kiedy obecny poseł Konfederacji Janusz Korwin-Mikke spoliczkował ówczesnego europosła PO Michała Boniego, nazywając go "gnidą, człowiekiem bez honoru".


Czyż w ten sposób nie powinno się postąpić dzisiaj z nim? Tak po prostu, zwyczajnie, Januszowi Korwin-Mikke dać po prostu w pysk za to, co robi? Nawet tak, jak on mówił, żeby lać takie osoby kijem. W ten właśnie sposób trzeba by było postępować z takimi gnidami, które w ten sposób podważają to wszystko, co się dzieje na Ukrainie i podważają polską rację stanu


– powiedział poseł PiS.

Dla Korwina-Mikke Putin to "ekscelencja"

Przypomniał też, że Korwin-Mikke nazywał Władimira Putina ekscelencją. – Coś bardziej okropnego i bezczelnego chyba się stać nie mogło – ocenił.

– Temu człowiekowi należałoby dać po pysku, pod warunkiem, że to byłby prawdziwy mężczyzna. Jaki jest, widzimy. W związku z tym spuśćmy kurtynę milczenia nad postępowaniem tego człowieka, ale nie zostawiajmy tego w ten sposób – oświadczył Kaleta.

Wyraził też zadowolenie ze złożenia przez klub Koalicji Obywatelskiej wniosku do Komisji Etyki Poselskiej o ukaranie Korwin-Mikkego.

Wniosek do Komisji Etyki Poselskiej o ukaranie naganą Korwin-Mikkego za wpisy w mediach społecznościowych, w których poddawał w wątpliwość zbrodnie, które wojsko rosyjskie popełniło w ukraińskiej Buczy złożył poseł KO Dariusz Joński.

KW

Czytaj dalej:

Jarosław Kaczyński żegna Ludwika Dorna. „Jestem pełen żalu”

"Trzeba wykluczyć Serbię". Kolejna wpadka Marka Suskiego

Czy Finlandia dołączy do NATO? Władze kraju zabierają głos

Układ Otwarty. Ostatni wywiad z Ludwikiem Dornem. "Jesteśmy w stanie etycznego rozpadu"

Współpracownik papieża zaskoczył. Uważa, że dostawy broni na Ukrainę to... eskalacja

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka