Wielka Brytania nakłada sankcje na córki Putina

źródło: Flickr / BreakingNews UkraineWar
źródło: Flickr / BreakingNews UkraineWar
W piątek Wielka Brytania dodała córki Władimira Putina do listy sankcji. W ostatnich dniach na ten sam krok zdecydowały się Stany Zjednoczone.

W związku z aktualizacją listy sankcyjnej, zamrożone zostaną aktywa Katariny Władimirownej Tichonowej i Marii Władimirownej Woroncowej – dwóch dorosłych córek Władimira Putina.

Waszyngton jest zdania, że obie kobiety pomagają w ukrywaniu majątku prezydenta Rosji. Na liście sankcyjnej znalazła się też córka Siergieja Ławrowa – Jekaterina Winokurowa. 

Córki Putina na liście sankcji

Katerina Tichonowa pełni funkcję dyrektora do spraw technologii. Poprzez swoją pracę wspiera ona rosyjski rząd wraz z jego przemysłem obronnym. Maria Woroncowa prowadzi programy finansowane przez rząd, które otrzymały od Kremla miliardy dolarów w celu wykonywania badań genetycznych, osobiście nadzorowanych przez Putina.

— Nasz bezprecedensowy pakiet sankcji uderza w elity i ich rodziny, jednocześnie degradując rosyjską gospodarkę na skalę, jakiej Rosja nie widziała od upadku Związku Radzieckiego — oznajmiła Liz Truss, brytyjska minister spraw zagranicznych.

Ogromna recesja Rosji

Rząd Wielkiej Brytanii poinformował także, że według analiz Rosja zmierza w kierunku najgłębszej recesji od czasu upadku ZSRR. Wielka Brytania spodziewa się, że około 60 procent rosyjskich rezerw walutowych zostało zamrożonych w wyniku sankcji nakładanych na ten kraj.


RB


Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj16 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka