Pełnomocniczka kontrolerów szokuje po porozumieniu: "To nie koniec wojny"

Anna Garwolińska (w środku) reprezentuje interesy kontrolerów.
Anna Garwolińska (w środku) reprezentuje interesy kontrolerów.
Anna Garwolińska, która jest pełnomocniczką kontrolerów protestujących do dzisiaj w Warszawie, zamieściła kontrowersyjny wpis na Twitterze. Jej zdaniem, "bitwa jest wygrana", ale to nie koniec "wojny".

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej podpisała w czwartek porozumienie z przedstawicielami Związku Zawodowego Kontrolerów Ruchu Lotniczego, które będzie obowiązywać 10 lipca br. Minister Andrzej Adamczyk zapewnił, że transport lotniczy w Polsce w najbliższych tygodniach będzie odbywał bez zaburzeń - dodał też, że chodzi o kolejne miesiące, a nawet lata. 

- To, co udało się nam w tym momencie wypracować to 2 miesiące i 10 dni - do 10 lipca - względny spokój na pracę merytoryczną. W tym czasie będziemy monitorować, na jakim poziomie wdrożenia są te rzeczy, które dotąd udało się nam uzgodnić - mówiła strona związkowa po finalizacji rozmów. Kontrolerzy domagali się płac na poziomie nie niższym od czasu sprzed pandemii koronawirusa - czyli ok. 45 tys. złotych miesięcznie brutto bez dodatków - oraz poprawy warunków w pracy, w tym rezygnacji z trybu jednozmianowego przy nawigowaniu lotów. 

Pełnomocniczką kontrolerów jest Anna Garwolińska, założycielka firmy PR "Glaubicz Garwolińska Consultants". Od lat zamieszcza hejtujące wpisy w mediach społecznościowych i grafiki, wyzywające polityków prawicy. Po podpisaniu porozumienia między PAŻP a związkiem zawodowym kontrolerów, napisała: - Porozumienie to wygrana bitwa ale nie zakończona wojna. 

 

Zobacz: Hejtuje PiS w sieci, teraz reprezentuje kontrolerów. „Mam prawo do swoich poglądów”

Wcześniej wiceszef związkowców Andrzej Fenrych oświadczył tak samo, używając retoryki wojennej: - Udało się nam dojść do porozumienia. Przy czym musimy sobie zdawać sprawę, że to nie jest koniec wojny to, jest rozejm - ogłosił. 

Według porozumienia, "PAŻP zobowiązał się do niezwłocznego rozpoczęcia audytu organizacyjnego i niezbędnych restrukturyzacji; do 29 lipca zostaną podpisane dokumenty wydłużające okresy wypowiedzenia osobom, którym się kończą umowy w dniu 30 kwietnia br.; ZZKRL na podstawie zawartego porozumienia będzie rekomendował członkom powrót do pracy lub odpowiednio przedłużenia okresu wypowiedzenia do 10 lipca br.; ZZKRL zobowiązuje się przedstawić członkom warunki zatrudnienia w dniu 28 lipca br.; nowe umowy na czas określony do 10 lipca br. zostaną podpisane 29 kwietnia br.; strony zobowiązują się od 29 kwietnia br. kontynuować prace nad zgłoszonymi przez ZZKRL dokumentami tj.: regulaminem wynagradzania, regulaminem pracy, programem w zakresie rozwoju, szkolenia i wsparcia dla pracowników zatrudnionych na stanowisku kontrolera ruchu lotniczego i informatora FIS i kodeksem etyki; strony zobowiązują się do nadzorowania przyjętych dotąd wzajemnych ustaleń w zakresie bezpieczeństwa i polityki organizacyjnej i kadrowej". 

Czytaj też: 

Scheuring-Wielgus straciła immunitet. "Z wielką chęcią stanę przed sądem"

Rosyjskie władze grożą Zachodowi. Ukraina: Mamy prawo atakować rosyjskie terytorium

Solidarna Polska domaga się ujawnienia dokumentów dotyczących Waldemara PawlakaGW


Lubię to! Skomentuj38 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo