W sieci pojawiło się nagranie jak myśliwce Su-27 należące do ukraińskiej armii atakują Wyspę Węży. Twitter/@UAWeapons
W sieci pojawiło się nagranie jak myśliwce Su-27 należące do ukraińskiej armii atakują Wyspę Węży. Twitter/@UAWeapons

Su-27 sieje postrach w szeregach rosyjskiej armii. Brawurowa akcja myśliwców

Redakcja Redakcja Wojsko Obserwuj temat Obserwuj notkę 42
W sieci pojawiło się nagranie jak myśliwce Su-27 należące do ukraińskiej armii atakują Wyspę Węży, która została przejęta w pierwszym dniu wojny na Ukrainie.

Wyspa Węży, która położona jest na Morzu Czarnym została stracona przez Ukrainę już pierwszego dnia wojny. To właśnie tam padły słowa "russkij wojennyj korabl, idi na...uj!".

Spore straty Rosjan 

Myśliwce Su-27 należące do Siły Zbrojne Ukrainy zaatakowały Wyspę Węży 7 maja. Była to dość brawurowa akcja, ponieważ Su-27 podchodzą do ataku, lecąc bardzo nisko nad powierzchnią wody. Podczas nalotu zrzucono zwykłe bomby. 

Według Ukrinform, podczas ataku przeprowadzonych w sobotę zostały zniszczone dwie rosyjskie łodzie desantowe Raptor, system rakiet przeciwlotniczych TOR oraz okręt typu "Serna". Pojawiają się również nieoficjalne informacje, że podczas tych ataków dron Bayraktar TB2 zniszczył śmigłowiec Mi-8.

Wideo z bombardowania zarejestrowała kamera umieszona na dronie tureckiej produkcji.

Myśliwce Su-27 to jednomiejscowe, dwusilnikowe i bardzo zwrotne maszyny. Su-27 powstały jako myśliwce przewagi powietrznej. Zaprojektowano je do niszczenia innych myśliwców i walki powietrznej. Mają jednak możliwość zrzucenia zwykłych bomb. Su-27 mknął z kosmicznymi prędkościami, dzięki czemu są ciężkim cele dla armii rosyjskiej. 

MP

Czytaj dalej: 


Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj42 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo