Budynek LXXV LO im. Jana III Sobieskiego w Warszawie. Fot. Facebook
Budynek LXXV LO im. Jana III Sobieskiego w Warszawie. Fot. Facebook

Transpłciowa toaleta w warszawskiej szkole. Czarnek: "Szaleństwo neomarksizmu"

Redakcja Redakcja LGBT Obserwuj temat Obserwuj notkę 123
W LXXV Liceum Ogólnokształcącym im. Jana III Sobieskiego w Warszawie powstała nowa łazienka "stworzona z myślą o osobach niebinarnych, transpłciowych oraz nieokreślających się".

Informację przekazał na Twitterze publicysta Piotr Woyciechowski, którego bardzo oburzyła ta wiadomość. "Stop deprawacji młodzieży" - napisał. 

"Super "postępowa" dyrektor. Proponuję udać się na rozmowę z dyrektor i poinformować, że obecnie środowiska lbgt+ wyróżniają ok. 250 płci - niech otworzy toalety dka wszystkich! Nikogo nie wolno dyskryminować! Proszę być twardym negocjatorem w imię "tolerancji"! - skomentowała jego wpis małopolska kurator oświaty Barbara Nowak. 

"Pani naprawdę jest kuratorem czy to jakiś żart? Jaki ma Pani problem z toaletami dla osób niebinarnych? Kogo to obraża? Komu to robi krzywdę?" - odpowiedziała jej posłanka Lewicy Katarzyna Kotula. 

Dyrektorka: Uczniowie o to prosili

W rozmowie z tvp.info dyrektor placówki Magdalena Kozera wyjaśniała, że łazienka powstała na prośbę Samorządu Uczniowskiego. Zaakceptowała ją również Rada Rodziców. 

"W ubiegłym roku przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego naszego liceum w imieniu społeczności szkolnej zwrócili się do Dyrekcji z prośbą o utworzenie toalety dla osób, które z różnych przyczyn nie czują się komfortowo w ogólnodostępnych toaletach uczniowskich, damskich i męskich” – czytamy w wiadomości przekazanej  przez dyrektor LXXV LO im. Jana III Sobieskiego w Warszawie.

„Po konsultacjach z nauczycielami i zespołem pedagogiczno-psychologicznym przychyliliśmy się do tej prośby, ponieważ uznaliśmy, że jest to niewielka zmiana, która może mieć istotny wpływ na poprawę komfortu i zdrowia psychicznego naszych uczniów, które uległo w naszej ocenie znacznemu pogorszeniu w ostatnich latach, zwłaszcza po trudnym dla nas wszystkich okresie pandemii i nauki zdalnej” – dodała. 

Czarnek: Według polskiego prawa w Polsce mamy kobietę i mężczyznę

– Szaleństwo postmodernizmu, neomarksizmu. Sprawdzimy to, będziemy pytać dyrekcję, czemu służą tego typu akcje. Czy w toaletach, które są w szkole, uczniowie nie mogą załatwiać potrzeb fizjologicznych? Czy potrzeba do tego zupełnie innych toalet? – skomentował sprawę minister edukacji Przemysław Czarnek w rozmowie z TVP Info. 

Podkreśla przy tym, że w Polsce należy stosować się do obowiązującego prawa. – Dlatego Polska jest państwem praworządnym i na wszelkie niepraworządne działania pozwalać nie będziemy. Według polskiego prawa w Polsce mamy kobietę i mężczyznę – podsumował szef resortu edukacji.

Jak twierdzą przedstawiciele placówki specjalne pomieszczenie nie jest dedykowane wyłącznie osobom niebinarnym i mogą z niego skorzystać wszyscy potrzebujący skorzystać z toalety.

ja

Czytaj także:

Rzecznik Kremla: Polskie władze są "na granicy szaleństwa"

Zamach w samym sercu Iranu. Scena jak z filmu, władze zapowiadają odwet za "męczennika"

Inwestorzy mogą odetchnąć z ulgą. Kryptowaluty notują odbicie

Rosjanin, który zabił ukraińskiego cywila skazany na dożywocie. Stanowcza decyzja sądu

Konflikt w NIK. Wezwano nawet ABW do gabinetów, oto powód


Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj123 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo