"Oko na niedzielę". Kontrowersyjny ksiądz ma program w prawicowej telewizji

Na antenie Telewizji Republika pojawi się nowy program "Oko na niedzielę", prowadzony przez księdza Dariusza Oko. Dotyczyć będzie bieżących wydarzeń, z dodanym kontekstem religijnym (fot. Twitter/Telewizja Republika)
Na antenie Telewizji Republika pojawi się nowy program "Oko na niedzielę", prowadzony przez księdza Dariusza Oko. Dotyczyć będzie bieżących wydarzeń, z dodanym kontekstem religijnym (fot. Twitter/Telewizja Republika)
Na antenie Telewizji Republika zadebiutował program "Oko na niedzielę". Jego prowadzącym jest ksiądz prof. Dariusz Oko, który omawia bieżące wydarzenia, dodając do tego kontekst religijny.

Nowość w Telewizji Republika

— Obecnie ludzie żyją w czasach zamętu i chaosu. By postępować właściwie trzeba zrozumieć to, co się dzieje. Prawda i światło pochodzące od Boga oraz objawione w Jezusie Chrystusie pomagają zrozumieć otaczającą ludzi rzeczywistość — głosi zapowiedź programu „Oko na niedzielę”.

Jak podają Wirtualne Media, będzie on emitowany w soboty o godzinie 21:50 oraz w niedzielę o 14:50. Odcinki trwać będą niecałe 10 minut.

Ks. Dariusz Oko – kontrowersje po artykule w niemieckim magazynie

Ksiądz Dariusz Oko jest wykładowcą na krakowskim Uniwersytecie Papieskim. Jest autorem kilku książek zahaczających o tematy teologiczne i społeczne. Na początku 2021 roku, w niemieckim magazynie "Theologisches" ukazał się artykuł pt. "O konieczności ograniczenia klik homoseksualnych w Kościele". Oko napisał, że „taka homomafia, jak każda mafia, zachowuje się jak bezwzględny pasożyt, jak nowotwór, który jest gotów nawet uśmiercić swojego nosiciela, wyssać z niego ostatnie zasoby i rezerwy, byleby sobie zapewnić komfortowe bytowanie”. Słowa te wywołały kontrowersje.

Grzywna dla ks. Oko i naczelnego "Theologisches"

Po publikacji tekstu, pewien ksiądz z Monachium, który wcześniej ujawnił się jako homoseksualista, zawiadomił prokuraturę w sprawie artykułu. W lipcu 2021 roku sąd w Kolonii skazał księdz Oko na 4,8 tysiąca euro grzywny, zaś redaktora naczelnego magazynu "Theologisches" Johannesa Stoeha na 9,2 tysiąca euro. Powodem miało być "podżeganie do nienawiści".

Obaj mężczyźni odwołali się od wyroku. W zeszłym tygodniu sąd drugiej instancji postanowił zmniejszyć karę dla księdza Oko do 3 tysięcy euro, zaś dla Stoeha – do 4 tysięcy. 


RB


Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj37 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura