Bo Hopkins nie żyje. Aktor znany z "Dynastii" miał 80 lat

28 maja zmarł Bo Hopkins. Aktor zmarł w wieku 80 lat. Był znany m. in. z serialu "Dynastia". (fot. Instagram/realbohopkins)
28 maja zmarł Bo Hopkins. Aktor zmarł w wieku 80 lat. Był znany m. in. z serialu "Dynastia". (fot. Instagram/realbohopkins)
Bo Hopkins nie żyje. Był aktorem, który zagrał w wielu kultowych produkcjach, m. in. w serialu "Dynastia". Miał 80 lat. Informację o jego śmierci podała jego żona.

Bo Hopkins nie żyje. Kim był?

William Mauldin "Bo" Hopkins urodził się 2 lutego 1938 w Greenville. Gdy miał 16 lat wstąpił do armii. Po odbyciu służby woskowej postanowił zostać aktorem.

Z początku grał w westernach, takich jak m. in. "Człowiek z Shiloh", "Prawo strzelby" czy "Dziki Dziki Zachód". Znany też był z roli w serialu "Bonanza".

Ostatni film z jego udziałem to "Elegia dla bidoków" z 2020 roku, nominowany do Oscara w kategorii "najlepsza aktorka drugoplanowa" oraz "najlepsza charakteryzacja i fryzury". Opowiada o rodzinie starającej się przetrwać, pomimo wielu przeciwności losu. 

Hopkins zmarł 28 maja w szpitalu w Van Nuys w Los Angeles. Jak przekazała jego żona, aktor na początku maja przeszedł zawał.


RB


Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj13 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura