Olbrzymie bomby zmiotły ukraińskie miasto w 8 sekund. Przerażająca broń Rosjan

Rosyjska armia podzieliła się nagraniem, na którym widać jak bombardowane jest jedno z ukraińskich osiedli. (fot. Twitter)
Rosyjska armia podzieliła się nagraniem, na którym widać jak bombardowane jest jedno z ukraińskich osiedli. (fot. Twitter)
Rosjanie udostępnili nagrania, na których widać ostrzał jednego z ukraińskich miast. Widać na nim, jak bomby spadają na mieszkalne osiedla, które w moment zmieniły się w gruzy.

Ukraińskie osiedla bombardowane

— Rosyjska armia 'z dumą' pokazuje unicestwienie ukraińskiego centrum miasta za pomocą broni termobarycznej w zaledwie osiem sekund — przekazał niemiecki dziennikarz Julian Röpcke. Wspomniał on również o niedawnej rozmowie telefonicznej kanclerza Niemiec Olafa Scholza i Emmanuela Macrona z Putinem, która trwała 80 minut. Jak podawały media, miała ona dotyczyć m.in. "zakończenia wojny".


Nagranie udostępnił także dziennikarz Euan MacDonald. 

— Więcej wideo Rosjan, ostrzeliwujących na oślep obszary cywilne okrutną bronią termobaryczną — napisał na Twitterze.

"Ludzie płoną żywcem"

27 maja doradca prezydenta Ukrainy Mychajło Podolak poinformował o tym, że Rosja używa w Ukrainie najsilniejszej broni niejądrowej, powodującej, że "ludzie płoną żywcem".

— Na nagraniu widać działanie rosyjskiego systemu artylerii rakietowej Sołncepiok. Niektórzy partnerzy wahają się w sprawie przekazywania koniecznego uzbrojenia, bojąc się eskalacji. Eskalacji?! Rosja już wykorzystuje najsilniejszą niejądrową broń przeciwko Ukraińcom, powodując, że ludzie płoną żywcem — napisał Podolak na Twitterze.RB


Czytaj: 

Lubię to! Skomentuj125 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka