NATO. Jens Stoltenberg zachorował. Nagła zmiana planów

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg jest chory. fot. Håkan Dahlström z Malmö, Sweden - Jens Stoltenberg, CC BY 2.0
Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg jest chory. fot. Håkan Dahlström z Malmö, Sweden - Jens Stoltenberg, CC BY 2.0
Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg odwołał zaplanowane podróże do Niemiec i Rumunii, ponieważ zachorował na półpasiec po przebyciu w maju Covid-19 - poinformowało w czwartek jego biuro. W zaplanowanych spotkaniach weźmie udział zdalnie.

Jens Stoltenberg chory na półpasiec. Zmiana planów wizyt

"Sekretarz generalny przeprowadzi planowaną wizytę w Niemczech (i Rumunii) zdalnie, a nie osobiście. Zdiagnozowano u niego półpasiec, który może wystąpić po przebyciu Covid-19, i pracuje z domu" – przekazał przedstawiciel NATO, cytowany przez agencję AP.

63-letni Stoltenberg miał w czwartek spotkać się w Berlinie z kanclerzem Niemiec Olafem Scholzem i minister obrony Christine Lambrecht.

W piątek sekretarz NATO miał rozmawiać w Rumunii z przywódcami krajów Bukareszteńskiej Dziewiątki (B9), w tym z prezydentem Polski Andrzejem Dudą. B9 zrzesza kraje położone na wschodniej flance NATO: Bułgarię, Czechy, Estonię, Litwę, Łotwę, Polskę, Rumunię, Słowację i Węgry.

Czytaj dalej:

SW

Lubię to! Skomentuj15 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka