Kłamią na temat Polski. Wiedzę zaczerpnęli od Czeczki

Strażnicy wzdłuż zapory na granicy polsko-białoruskiej. Fot. Straż Graniczna
Strażnicy wzdłuż zapory na granicy polsko-białoruskiej. Fot. Straż Graniczna
Białoruscy śledczy spotkali się w Mińsku z delegacją z Iraku. Przedstawili jej materiały dotyczące "przestępczych działań polskich funkcjonariuszy" wobec 135 obywateli Iraku. Jak twierdzą, część informacji przekazał im Emil Czeczko.

"Ustalenia" białoruskiego komitetu śledczego

"Białoruscy śledczy odnotowali czyny przestępcze wobec 135 osób – obywateli Republiki Iraku, którzy odnieśli obrażenia w wyniku przemocy i użycia wobec nich specjalnych środków przez polskich stróżów prawa. W toku jest również śledztwo w trzech przypadkach uszkodzenia ciała i nielegalnego wydalenia z terytorium Unii Europejskiej do Republiki Białorusi, w wyniku czego śmierć poniosły ofiary pochodzenia irackiego" – informuje oficjalna agencja państwowa Białorusi Belta.

Czytaj: Kadyrow zapowiada wielki sukces Rosji w ważnym mieście. "Odbijemy je z rąk banderowców"

Białoruscy śledczy poinformowali również przedstawicieli Iraku o "masowych egzekucjach i potajemnych pochówkach zamordowanych uchodźców, dokonywanych przez polskie wojsko na pograniczu Polski i Białorusi". Informacje na temat rzekomych zbrodni polskich funkcjonariuszy mają pochodzić od polskiego dezertera Emila Czeczko.

Łukaszenka wciągnął imigrantów w pułapkę

Białoruski reżim kontynuuje operację dezinformacyjną przeciwko Polsce - ocenił te rewelacje rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. Dodał, że Mińsk w oparciu o działania "białoruskiego komitetu śledczego" prowadzi operację dyskredytacji Polski.

- Mińsk kolportuje cyniczne kłamstwa, które oczerniają Polskę i manipulują obrazem wydarzeń z 2021 roku - wskazał Żaryn.

Stanisław Żaryn w serii wpisów na Twitterze podkreślił, że to Alaksandr Łukaszenka stworzył nielegalny szlak migracyjny, którego celem - w opinii rzecznika - była destabilizacja sytuacji w Unii Europejskiej. "Wciągnął migrantów w pułapkę, zarabiając na tym procederze krocie. Teraz próbuje zrzucić winę na Polskę" - podkreślił Żaryn.

ja

Czytaj także:
    
Niespodziewany transfer do Zjednoczonej Prawicy. Porozumienie Gowina reaguje

Nowy inwestor w Funduszu Trójmorza. Jest też nowa interesująca inwestycja

Tusk ma pomysł na odzyskanie władzy. To postulat, który wcześniej głosiła Lewica

Agnieszka Ścigaj w rządzie, wiadomo czym się zajmie. Premier Morawiecki ma już plan


Lubię to! Skomentuj20 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka