MON zbroi marynarkę. Nowy kontrakt na potrzebne niszczyciele Kormoran II

Okręty typu Kormoran II będą na wyposażeniu armii.
Okręty typu Kormoran II będą na wyposażeniu armii.
Ministerstwo Obrony Narodowej podpisało umowę na dostarczenie trzech okrętów niszczycielskich typu Kormoran II. Nowy sprzęt będzie do dyspozycji dla marynarki od 2026-2027 roku.

Mariusz Błaszczak podpisał umowę na dostarczenie Marynarce Wojennej kolejnych trzech niszczycieli min typu Kormoran II - poinformował w niedzielę rząd. Jak głosi komunikat, kontakt obejmuje też pakiety wsparcia logistycznego. 

"Okręty zostaną dostarczone w latach 2026-2027. Wejdą w skład 12. Dywizjonu Trałowców z 8. Flotylli Obrony Wybrzeża" - ogłosiło MON. 

  

Czytaj: 

Macron jest na "ty" z Putinem. Wyciekła ich rozmowa o Ukrainie i Zełenskim

Kaczyński: Chcemy utrzymać normalność i obronić rodzinę

Młodzież wspiera LGBT. Cenckiewicz ironizuje: Podręcznik HiT to wszystko naprawi

Cele Kormoranów II

Kormorany II służą do "poszukiwania, identyfikacji i zwalczania min morskich, prowadzenia rozpoznania torów wodnych, przeprowadzania innych jednostek przez akweny zagrożenia minowego, stawiania min oraz zdalnego sterowania samobieżnymi platformami przeciwminowymi" - informuje resort obrony. 

- Zatwierdziłem umowę ws. wyposażenia Marynarki Wojennej w trzy kolejne niszczyciele min. To okręty wyprodukowane przez Polską stocznię, które trafią już jako okręty produkowane seryjnie. Naszym zadaniem jest tworzenie warunków dla rozwoju Wojska Polskiego - wyjaśniał dziś Błaszczak.

- Słyszałem od naszych marynarzy, że są bardzo dobre. Cieszę się z tego, że oprócz jednego okrętu, który już jest w służbie, kolejne już niebawem trafią do 8 Flotylli - dodał szef MON. 

GW

Lubię to! Skomentuj106 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo