Kaczyński: Chcemy utrzymać normalność i obronić rodzinę

Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas spotkania z mieszkańcami Grudziądza. Fot. PAP/Tytus Żmijewski
Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas spotkania z mieszkańcami Grudziądza. Fot. PAP/Tytus Żmijewski
Nie mamy zamiaru nikomu zaglądać do sypialni, ale chcemy utrzymać zwykłą normalność i to jest nasze prawo; musimy obronić się przed szaleństwem, musimy obronić rodzinę składającą się z kobiety, mężczyzny i dzieci - powiedział w niedzielę w Grudziądzu prezes PiS Jarosław Kaczyński.

 „Ja nie jestem Władysław, ja jestem Zosia”

Kaczyński na spotkaniu z mieszkańcami Grudziądza, podobnie jak w sobotę w Włocławku, mówił o sprawach seksualności. Prezes PiS zaczął swoją wypowiedź w tym temacie od hipotetycznej sytuacji, w której do pracy przychodzi mężczyzna i mówi: „ja nie jestem Władysław, ja jestem Zosia”.

Polecamy:

Młodzież wspiera LGBT. Cenckiewicz ironizuje: Podręcznik HiT to wszystko naprawi

Bitwa pod Cedynią. Mateusz Morawiecki o wojach Mieszka I i żołnierzach wyklętych

– No i według tego, co nam zalecają z Zachodu, wszyscy powinni się temu podporządkować, bo inaczej się uraża. A dlaczego ja jestem Zosia? No, bo może jutro będę z powrotem Władysławem, ale dzisiaj jestem Zosia – opowiadał prezes PiS.

Mówił, że „naprawdę nie można podważać tego, co jest zawarte już w ludzkich genach, bo przecież te geny się w sposób oczywisty różnią”. Zaznaczył przy tym, że oczywiście w męskości i kobiecości są elementy kulturowe, stąd są one różnie pojmowane w różnych krajach. – Temu nikt rozsądny nie przeczy i to są oczywistości. Kobiety i mężczyźni powinni być równi w swoich prawach i obowiązkach, chociaż przy pewnym zróżnicowaniu – podkreślił prezes PiS.

"Tak to natura ukształtowała"

Dodał, że dzisiaj na Ukrainie nikt nie zatrzymuje kobiet, które chcą wyjechać, bardzo często z dziećmi, a zatrzymują mężczyzn i mówią im, by szli na front, bo to jest ich obowiązek. – I to jest normalne, tak po prostu natura to ukształtowała. Natomiast, jeśli chodzi o wszystkie prawa polityczne, wyborcze, prawa także w małżeństwie, równości, ochrony - to przecież my jesteśmy całkowicie za tym – powiedział Kaczyński.

Zaznaczył, że Polska poszła „dużo dalej i dużo ostrzej” niż inne państwa w kwestii ochrony kobiet przed przemocą domową.

– Ale ciągle (...) nas się czepiają, otóż my po prostu nie możemy temu ulec, bo naprawdę nie może być tak, a tak już w niektórych państwach jest, że np. w zawodach sportowych, niech będzie, że to jest pchnięcie kulą, występują panie, młode kobiety, a obok nich np. może stanąć dwumetrowy facet, 140 kg wagi, raz przyjdzie, jest marny w tym swoim pchaniu kulą, ale mimo wszystko tą kobiecą kulą, prawie dwa razy lżejszą od męskiej, rzuci od razu rekord świata, bez najmniejszego kłopotu i już jest zwycięzcą i złotym medalistą. A przecież tak to w tej chwili zaczyna wyglądać – zauważył prezes PiS.

"Musimy obronić się przed szaleństwem"

– My się musimy obronić przed szaleństwem, musimy obronić rodzinę składającą się z kobiety i mężczyzny, i oczywiście - daj Boże - z dzieci, no i musimy się obronić przed dominacją pewnego typu kultury, która wynika z pewnego rodzaju, że tak powiem, odejść od normy. Nie dlatego, że chcemy z tego powodu kogokolwiek prześladować, nikogo nie prześladowaliśmy, to nie jest polska tradycją (..) ale to nie oznacza, że musimy się na wszystko zgadzać – powiedział Kaczyński.

– My nikomu, że tak powiem, do sypialni nie mamy zamiaru zaglądać, ale jednocześnie chcemy utrzymać zwykłą normalność i to jest nasze prawo – podkreślił.

Ale - jak dodał - to tworzy program, który nie podoba się "różnym siłom w Europie, tym siłom rewolucyjnym, lewicowym, lewackim”".

Wskazał przy tym, że „próbują nam narzucić także kwestie o charakterze obyczajowym”. – Chcą doprowadzić do tego, żeby były przyjmowane rozwiązania, które już można określić nawet jako z pogranicza, powiedzmy sobie, rozsądnego myślenia – powiedział.

KW

Czytaj dalej:

Polacy coraz częściej się rozwodzą. Kard. Nycz: Skala przerosła nasze przewidywania

Zdjęcie polskich flag na cmentarzu w Smoleńsku. Stanowisko polskiego MSZ

Nagły przyjazd Putina na Kreml. Pieskow dementuje medialne doniesienia

Kaczyński zakpił ze społeczności LGBT. W sieci błyskawicznie zawrzało

Upadek patriarchy Cyryla. „Obawia się koronawirusa”

Lubię to! Skomentuj106 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo