Platforma i Tusk szykują "największą imprezę polityczną od lat"

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk (P) i marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki (L) na spotkaniu liderów opozycji, fot. PAP/Tomasz Gzell
Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk (P) i marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki (L) na spotkaniu liderów opozycji, fot. PAP/Tomasz Gzell
W sobotę w Radomiu odbędzie się konwencja Platformy Obywatelskiej, która ma podsumować rok urzędowania Donalda Tuska na czele PO po jego powrocie. Ma także zmobilizować struktury partii przed wyborami w 2023 roku.

Największa konwencja Platformy

"Konwencja Przyszłości" PO rozpocznie się w południe w hali widowiskowo-sportowej Radomskiego Centrum Sportu, która może pomieścić ponad 5 tysięcy ludzi. Rzecznik PO Jan Grabiec powiedział, że spodziewana jest ogromna frekwencja. "To może być największa impreza polityczna od lat" - podkreśli polityk.

Konwencja ma m.in. służyć mobilizacji działaczy i sympatyków partii przed maratonem wyborczym 2023-2024, kiedy to odbędą się kolejno wybory: samorządowe i parlamentarne w przyszłym roku oraz europejskie za dwa lata.

Polecamy: Płace muszą rosnąć szybciej niż inflacja

Podsumowanie projektu "1000 spotkań"

Politycy PO podsumują także roczne, ponowne przewodnictwo Donalda Tuska w Platformie, a także trwający przed ostatni miesiąc projekt "1000 spotkań", polegający na objeździe całego kraju przez parlamentarzystów, a zarządzony na wyjazdowym posiedzeniu klubu KO w Jachrance 23 maja br.

- Chodzi o przywrócenie ludziom wiary, że możemy wygrać z PiS i że wygramy z PiS. Jeździmy po Polsce, sama byłam prawie w 30 miejscowościach tylko w czerwcu i naprawdę za każdym razem słyszałam pytanie: czy naprawdę zrobicie wszystko, aby wygrać, czy jesteście zdeterminowani? Chcemy więc pokazać, że jesteśmy zdeterminowani - powiedziała posłanka Izabela Leszczyna z zarządu PO.

Zapewniła, że konwencja nie będzie ani początkiem kampanii wyborczej, ani miejscem ogłaszania programu. - To jest czas na mobilizację, pokazanie siły, determinacji i energii. Jestem przekonana, że w sobotę to zrobimy - zaznaczyła Leszczyna.

Wystąpienia Tuska i Trzaskowskiego

Główne wystąpienie ma mieć lider partii Donald Tusk. Nakreśli m.in. propozycje programowe partii dotyczące najważniejszych bieżących wyzwań, przede wszystkim walki z drożyzną, rosnącymi ratami kredytów czy zagrożeniami związanymi z agresją Rosji na Ukrainę.

Poza nim ma wystąpić kilku posłów, którzy będą mówić o poszczególnych dziedzinach życia, a także podsumowywać swoje spotkania z Polakami w ramach projektu "1000 spotkań". Głos ma także zabrać prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

W "Konwencji Przyszłości" wezmą udział nie tylko działacze PO, ale także sympatycy Platformy oraz osoby, które zaangażowały się w projekt Obywatelskiej Kontroli Wyborów. Zaproszenie na zjazd otrzymali także liderzy ugrupowań współtworzących z PO Koalicję Obywatelską: Barbara Nowacka (Inicjatywa Polska), Adam Szłapka (Nowoczesna) oraz Urszula Zielińska i Przemysław Słowik (Zieloni). Mają być jednak także niespodzianki, zarówno personalne, jak i programowe.

To ma być największa konwencja od tej w 2011 roku, gdy Platforma w gdańskiej Ergo Arenie świętowała dziesięciolecie istnienia.

ja

Czytaj także:

Prof. Chwalba: Rosjanie tylko raz w historii przyznali się do zbrodni

Polska broń na wojnie. Ukraiński generał chwali Kraby i dziękuje Polsce

Morawiecki w Solinie. "W czasach rządów PO wyprzedano majątek narodowy"

Recesja zagląda do polskich bram. Czeka nas mocne tąpnięcie


Lubię to! Skomentuj88 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka