Biedronki otworzą się w niedziele jako placówki medyczne? Pracownicy dostali grafik

Sklep sieci Biedronka. Zdjęcie ilustracyjne. Fot. biedronka.pl
Sklep sieci Biedronka. Zdjęcie ilustracyjne. Fot. biedronka.pl
Pracownicy sieci należącej do Jeronimo Martins otrzymali grafik na lipiec i część z nich dowiedziała się, że począwszy od wspomnianego miesiąca przyjdzie im pracować w niedziele niehandlowe. W sieci pojawiły się plotki, że od lipca 2022 niektóre sklepy Biedronka w Polsce miałyby stać się również placówkami medycznymi.

Biedronka jako placówka medyczna?

Na początku maja spółka Jeronimo Martins Polska dokonała zmian statutowych, ale nie ujawniła publicznie ich treści. Pracownicy sieci informują, że grafiki pracy zaplanowano na wszystkie niedziele lipca, a w lipcu nie przypada ani jedna niedziela handlowa. Na pracowniczych forach sieci pojawiły się sugestie, że dyskontowa sieć obejdzie niedzielny zakaz handlu właśnie metodą "na placówkę medyczną". Uczestniczący w dyskusji pracownicy zapewniali, że informacje jakie uzyskali są pewne i pochodzą "od przełożonych" - informuje portal wiadomoscihandlowe.pl.

Sytuacja miała dotyczyć m.in. części sklepów ze Śląska, kilku sklepów z Lublina, a także przynajmniej jednej placówki z Poznania. 

Polecamy: Koszty leczenia pacjentów w Polsce. Za terapie dla 100 osób można by leczyć 57 tys. innych

Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele

Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele zawiera szeroki katalog wyjątków od zakazu (ponad 30). Znalazły się w nim wyłączenia m.in. dla aptek i punktów aptecznych, zakładów leczniczych dla zwierząt, hurtowni farmaceutycznych, a także placówek handlowych w zakładach leczniczych podmiotów leczniczych i innych placówek służby zdrowia przeznaczonych dla osób, których stan zdrowia wymaga całodobowych lub całodziennych świadczeń zdrowotnych. Nie wiadomo, z którego wyłączenia miałaby skorzystać Biedronka. Biuro prasowe Jeronimo Martins milczy w tej sprawie.

W niedzielę 3 lipca wszystkie sklepy Biedronki były zamknięte, z wyjątkiem siedmiu placówek działających na dworcach.

Niedawno zmiany w statucie ogłosiła sieć Dino. Dopisano tam taką działalność jak m.in. wypożyczanie i dzierżawa sprzętu rekreacyjnego i sportowego czy działalność obiektów kulturalnych. Konkurencja obawia się, że to wybieg, aby otworzyć sklepy w niedziele.

ja

Czytaj także:

Rozszerza się strajk w WORD-ach. Placówki odwołują egzaminy na prawo jazdy

Kraje NATO podpisały protokoły akcesyjne Finlandii i Szwecji. "To historyczny moment"

Gubernator Kaliningradu wściekły na słowa Dudy. Chce dać prezydentowi Polski mapę

Monika Olejnik ma koronawirusa! Apel do fanów

Lubię to! Skomentuj59 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka