TVP przygotowuje nowe pasmo informacyjne, które skupiać się będzie na wydarzeniach z lokalnej Polski. (fot. PAP)
TVP przygotowuje nowe pasmo informacyjne, które skupiać się będzie na wydarzeniach z lokalnej Polski. (fot. PAP)

Nowy pomysł Jacka Kurskiego. Powstaje nowe pasmo informacyjne TVP

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 55
TVP zapowiada, że jeszcze w tym roku planuje bardziej skupić się na informacjach z lokalnej Polski. Według ustaleń portalu Wirtualne Media, w tym celu uruchomione zostanie nowe, ogólnopolskie i codzienne pasmo informacyjne. Na paśmie emitowanym w TVP3 mają pojawiać się głównie wiadomości z regionów, przygotowywane przez dziennikarzy z Telewizyjnej Agencji Informacyjnej oraz reporterów ośrodków regionalnych. Niewykluczone, że w przyszłości zostanie to przekształcone w samodzielny kanał z lokalnymi informacjami.

Nowy pomysł Jacka Kurskiego

Nowy program Telewizji Polskiej będzie drugim (obok TVP Info) o charakterze informacyjnym. Obejrzeć będzie można tam m. in. relacje na żywo i transmisje z ważnych wydarzeń. Nieoficjalne ustalenia portalu wirtualnemedia.pl mówią o przygotowywanym zespole blisko 30 osób, który zajmować będzie się nowym programem. W jego składzie znajdą się dziennikarze, operatorzy montażyści oraz technicy z TAI i lokalnych ośrodków TVP. Jak podaje portal, pasmo uruchomione ma zostać jeszcze w tym roku.

Co zobaczymy w nowym paśmie TVP?

Do produkcji programu wykorzystane zostanie nowe, nowoczesne studio wirtualne powstające w siedzibie TAI. Pasmo ma być nadawane codziennie (od poniedziałku do piątku) między 10:00 a 14:30 oraz między 16:00 a 16:30. Programy, które nadawano w tym czasie znikną z ramówki.

Założenia pasma polegają na bieżącym informowaniu o wydarzeniach dziejących się w lokalnej Polsce. W programie znaleźć się mają m. in. relacje na żywo z odbywających się wydarzeń, reporterskie "wejścia" na żywo z terenu, a także poruszanie tematów ważnych w codziennym życiu mieszkańców.

— Nie wykluczamy, że jeżeli format znajdzie uznanie widzów, będzie rozszerzany. Z początku o kilka godzin więcej, a w perspektywie nie można wykluczyć, że na tej bazie powstanie osobny kanał informacyjny — mówi dla portalu Wirtualnemedia.pl Paweł Gajewski, dyrektor TVP3.

Producentem Telewizyjna Agencja Informacyjna

Wirtualnemedia.pl informują, że "TVP3 Info" produkować będzie Telewizyjna Agencja Informacyjna.

— Chcemy wykorzystać potencjał jaki ma Telewizja Polska, w postaci regionalnych oddziałów. To nasza przewaga konkurencyjna nad innymi telewizjami — komentuje szef TAI, Jarosław Olechowski.

Nie wiadomo, kto zostanie prowadzącym nowego pasma. Osoby te wybrane zostaną z grona dziennikarzy i prezenterów pracujących w TPV Info oraz warszawskim oddziale TVP3. Olechowski zapewnia, że program realizowany będzie z użyciem najnowszych technologii, m. in. VR.


RB

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura