Uwielbiany przysmak wycofany w trybie natychmiastowym. GIS ostrzega przed chipsami

Z rynku wycofano określone partie chipsów ziemniaczanych o smaku grillowanych warzyw. Źródło: pxhere.com
Z rynku wycofano określone partie chipsów ziemniaczanych o smaku grillowanych warzyw. Źródło: pxhere.com
We wtorek GIS podał, że ze względu na błędne oznakowanie i brak informacji o obecności alergenu - mleka, z rynku wycofano określone partie chipsów ziemniaczanych o smaku grillowanych warzyw.

Główny Inspektorat Sanitarny podał, że chodzi o partie produktu Lay’s Oven Baked Grilled vegetables flavoured 50 proc. less fat – pieczone formowane chipsy ziemniaczane o smaku grillowanych warzyw, 125 g.

Lay's wycofane ze sklepu 

Chodzi o partie o numerze PLT 107 138 22:09 10 do: PLT 107 138 23:34 10 z datą minimalnej trwałości 30.10.2022. Producentem jest Frito Lay Poland Sp. z o.o. ul. Zachodnia 1. 05-825 Grodzisk Mazowiecki oraz Frito Lay Sp. z o.o. Fabryka w Tomaszowie Mazowieckim, ul. Włókiennicza 12/18

GIS został poinformowany, że firma FRITO LAY Sp. z o.o. podjęła decyzję o wycofaniu z rynku określonych partii, ze względu na bezpieczeństwo konsumentów z alergią na białko mleka krowiego. W wyniku pomyłki w zakładzie produkcyjnym doszło do zapakowania ograniczonej liczby produktów w nieprzeznaczone dla nich opakowania, co skutkowało brakiem odpowiedniej informacji o obecności składnika alergennego.

Firma FRITO LAY Sp. z o.o. poinformowała klientów o możliwości zwrotu produktu do sklepu, w którym został zakupiony.

MP

Czytaj dalej: Lubię to! Skomentuj40 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka