Wizz Air z nowymi połączeniami z Warszawy. Nowe trasy jeszcze w tym roku

Wizz Air uruchomi nowe połączenia z Warszawy z końcem tego roku. (fot. Flickr)
Wizz Air uruchomi nowe połączenia z Warszawy z końcem tego roku. (fot. Flickr)
W tegorocznym sezonie zimowym Wizz Air uruchomi cztery nowe połączenia z warszawskiego Lotniska Chopina. — Chodzi o połączenia do Akaby w Jordanii, Wenecji we Włoszech, Walencji i Bilbao w Hiszpanii — poinformowała w środę Evelin Jeckel z firmy Wizz Air.

Nowe trasy z Warszawy

— Ogłaszamy rozwój naszej siatki połączeń z Polski dodając dziewiąty samolot do naszej bazy na Lotnisku Chopina. Umieszczenie nowego samolotu umożliwia nam również uruchomienie kolejnych połączeń z Warszawy — powiedziała na konferencji prasowej Evelin Jeckel.

Jak poinformowała Jeckel, węgierski przewoźnik zacznie latać: od 12 grudnia 2022 r. do Walencji w Hiszpanii (poniedziałek, piątek), od 13 grudnia br. do Akaby w Jordanii (wtorek, sobota), od 14 grudnia br. do Wenecji we Włoszech (środa, niedziela), a od 28 marca 2023 r. do Bilbao w Hiszpanii (wtorek, sobota).

Dodatkowo, Wizz Air zwiększy częstotliwość lotów z Warszawy do Barcelony, Malagi, Kutaisi, Bazylei i Alicante.

Wizz Air – węgierskie linie lotnicze

Wizz Air rozpoczął swoją działalność w Warszawie w sierpniu 2004 roku i przewiózł dotychczas 18 mln pasażerów. Uwzględniając środowe informacje, flota Wizz Air w Warszawie będzie składać się z dziewięciu maszyn typu Airbus; przewoźnik oferuje z Lotniska Chopina 58 tras do 24 krajów.

Przewoźnik ma 38 baz w 16 krajach, z czego pięć w Polsce: w Katowicach, Krakowie, Warszawie, we Wrocławiu i w Gdańsku. Linia jest notowana na londyńskiej giełdzie papierów wartościowych pod nazwą WIZZ. 


RB

Czytaj dalej:


Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka