Ogromny pożar wielkiego magazynu w Rosji. Ewakuowano ponad tysiąc osób

Około 30 kilometrów od Moskwy wybuchł pożar w magazynie sklepu internetowego OZON. Ewakuowano około tysiąca osób. (fot. Twitter)
Około 30 kilometrów od Moskwy wybuchł pożar w magazynie sklepu internetowego OZON. Ewakuowano około tysiąca osób. (fot. Twitter)
Rosyjska agencja TASS donosi o ogromnym pożarze pod Moskwą, gdzie płonie magazyn sklepu internetowego OZON. Z miejsca ewakuowano około tysiąca osób. 11 zostało rannych. Ogień gasi 30 zastępów straży pożarnej i dwa helikoptery.

Pożar rosyjskiego odpowiednika Amazona

W środę koło południa czasu miejscowego wybuchł pożar w centrum logistycznym znajdującym się w miejscowości Petrovskoje, 30 kilometrów na zachód od Moskwy. Kompleks należy do firmy OZON – rosyjskiego odpowiednika Amazona.

Ogień momentalnie zajął połowę budynku, liczącego około 40 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni. Spowodowało to zawalenie się jednej ze ścian magazynu oraz dachu. Widoczny z daleka dym unosi się na wysokość kilkuset kilometrów.

Trwa akcja gaśnicza

TASS informuje, że w akcji gaśniczej udział bierze 30 zastępów straży pożarnej, dwa helikoptery Ka-32 i ponad stu strażaków. Z miejsca ewakuowano około tysiąca pracowników, a 11 osób odniosło lekkie obrażenia. Dwie osoby przewieziono do szpitala.

— Rosyjskie ministerstwo sytuacji nadzwyczajnych planuje ściągnąć więcej helikopterów do gaszenia ognia z Moskwy — podaje TASS.


RB

Czytaj dalej:


Lubię to! Skomentuj20 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka