Myśliwce F-22 Raptor wylądowały w Łasku. Mają wzmocnić tarczę powietrzną NATO

W 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku wylądowały myśliwce F-22 Raptor. Źródło: Twitter/Mariusz Błaszczak
W 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku wylądowały myśliwce F-22 Raptor. Źródło: Twitter/Mariusz Błaszczak
Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak poinformował w mediach społecznościowych, że w 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku wylądowały myśliwce F-22 Raptor z 90. Eskadry Myśliwców USA. Mają one wzmocnić tarczę powietrzną NATO w Europie. Ich załogi będą też szkolić się z polskimi pilotami.

Dowództwo Sił Powietrznych USA w Europie i Afryce poinformowało w środę, że sześć amerykańskich myśliwców F-22 Raptor zostało wysłanych do Polski w ramach misji "osłony powietrznej" NATO w Europie.

Myśliwce F-22 Raptor wylądowały w Łasku 

"Kilka amerykańskich F-22 Raptor ma wzmocnić tarczę powietrzną NATO w Europie. Ich załogi będą też szkolić się z polskimi pilotami. Raptory będą stacjonować w 32 Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku. Samoloty są skonstruowane tak, by radarom było bardzo trudno je wykryć" - poinformowało w piątek MON na Twitterze.

F-22 Raptor. Najnowocześniejszy myśliwiec US Air Force

F-22 Raptor to amerykański myśliwiec przewagi powietrznej (myśliwiec, którego zadaniem jest zdobycie i utrzymanie kontroli nad przestrzenią powietrzną wroga) produkowany w technologii stealth przez Lockheed Martin i Boeinga w latach 1997-2011 - jest to więc jeden z najnowocześniejszych myśliwców używanych przez US Air Force. Samoloty F-22 nie zostały sprzedane żadnemu innemu państwu. Pierwszy raz w warunkach bojowych użyty został w 2014 w walce z ISIS w Syrii.

Wysłane samoloty należą do 90. eskadry myśliwców stacjonującej w bazie Elmendorf-Richardson na Alasce.

MP

Czytaj dalej: 


Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka