Zmarł Przemysław Marzec. Relacjonował m.in. Pomarańczową Rewolucję na Ukrainie

Zmarł Przemysław Marzec. Źródło: PAP/Grzegorz Michałowski
Zmarł Przemysław Marzec. Źródło: PAP/Grzegorz Michałowski
W wieku 52 lat zmarł dziennikarz oraz korespondent wojenny Przemysław Marzec. W swojej bogatej karierze dziennikarskiej relacjonował m.in. Pomarańczową Rewolucję na Ukrainie oraz katastrofę w Smoleńsku.

O śmierci Przemysława Marca poinformowało we wtorek Radio RMF FM. Nie podano jednak przyczyny. 

Zmarł Przemysław Marzec 

Przemysław Marzec rozpoczął swoją karierę dziennikarską w 1993 roku w oddziale RMF w Katowicach jako reporter lokalny. Następnie przeszedł on do Warszawy, gdzie zajmował się m.in. tematami politycznymi.

Największą popularność zaczął jednak zyskiwać, gdy w 1998 roku zaczął pracować jako korespondent wojenny. Dla RMF FM relacjonował między innymi wojnę w byłej Jugosławii (1998–1999). Następnie w 2001 roku wraz z Janem Mikrutą wyjechał do do Pakistanu, a później do Afganistanu aby przekazywać informację na temat wojny z terroryzmem. W 2003 roku byli oni jedynymi polskimi dziennikarzami, którzy relacjonowali wojnę w Iraku bezpośrednio z Bagdadu.

Pomarańczowa Rewolucja na Ukrainie i katastrofa w Smoleńsku 

Po wojnie w Afganistanie Przemysław Marzec relacjonował również Pomarańczową Rewolucję na Ukrainie. 

Jesienią 2007 roku po raz kolejny zmienił miejsce pracy i został korespondentem RMF FM w Rosji. Relacjonował on tam m.in. wydarzenia związane z katastrofą polskiego tupolewa w Smoleńsku. 

MP

Czytaj dalej: Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura