W fabryce Tesli otwarto Żabkę Nano. To pierwszy oddział sieci poza granicami Polski

W fabryce Tesli pod Berlinem otwarto Żabkę Nano. (fot. Twitter)
W fabryce Tesli pod Berlinem otwarto Żabkę Nano. (fot. Twitter)
W fabryce Tesli znajdującej się pod Berlinem otwarto Żabkę Nano. To pierwszy sklep tej sieci znajdujący się poza granicami Polski. — Jest to efekt współpracy partnerskiej, dedykowany konkretnej grupie klientów — informuje biuro prasowe sieci.

Żabka w fabryce Tesli

— Potwierdzamy, że pilotażowo ulokowaliśmy jedną placówkę poza granicami Polski – jest to efekt współpracy partnerskiej, dedykowany konkretnej grupie klientów. Ze względu na ograniczoną warunkami współpracy z partnerem dostępność sklepu, nie prowadzimy na ten temat komunikacji — poinformowało "Wyborczą" biuro prasowe Żabki.

Innowacyjne rozwiązania

Żabka Nano znajdująca się w fabryce Tesli jest w pełni samoobsługowa. W środku nie ma pracowników obsługi, ani kasjerów. Klienci mogą do niej wejść po przyłożeniu do terminala karty płatniczej. Przy pierwszej wizycie dodatkowo należy podać numer telefonu, na który kupujące otrzyma wiadomość z potwierdzeniem zakupów. Następnie drzwi automatycznie się otworzą.

Aby zrobić zakupy wystarczy jedynie zabrać z półek produkty, których potrzebujemy. W placówce zamontowano system kamer, który wykorzystuje algorytmy uczenia maszynowego. Rozpozna on zdjęte z półek produkty, a następnie naliczy odpowiednią kwotę i automatycznie sfinalizuje płatność za pomocą wykorzystanej przy wejściu karty płatniczej.

Oddział Żabki Nano w fabryce Tesli nie jest pierwszym tego typu obiektem. Podobne placówki funkcjonują już m. in w Warszawie i Piasecznie.


RB

Czytaj dalej:

Albania coraz popularniejszym kierunkiem na wakacje wśród Polaków

Trzecia Rzeczpospolita Zakompleksiona

To ukraińskie siły specjalne zaatakowały rosyjską bazę na Krymie

Rosjanie uciekają z Krymu. Zakorkowane drogi i puste plaże po wybuchach w bazie wojskowej

Samolot z poszkodowanymi w wypadku autokaru w Chorwacji już w Polsce

Lubię to! Skomentuj5 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka