Nowy sondaż wyborczy. Sześć ugrupowań w Sejmie i spora frekwencja

Przewaga Zjednoczonej Prawicy nad Koalicją Obywatelską wynosi 10 proc. fot. Lukasz2, CC BY-SA 3.0
Przewaga Zjednoczonej Prawicy nad Koalicją Obywatelską wynosi 10 proc. fot. Lukasz2, CC BY-SA 3.0
Według sondażu Estymatora dla DoRzeczy.pl na PiS-Zjednoczoną Prawicę głosowałoby 36,8 proc. badanych zdecydowanych pójść na wybory, na Koalicję Obywatelską – 26,8 proc., na Lewicę 11 proc., na Polskę 2050 – 9,7 proc., na PSL-KP – 7,2 proc. i na Konfederację 6,6 proc.

Sondaż Estymatora dla DoRzeczy.pl: Zdecydowana przewaga PiS

Poniżej 5 proc. głosów otrzymałoby Kukiz'15 z poparciem 1,7 proc. i inne ugrupowania, które wskazało 0,2 proc. badanych, którzy deklarowali udział w głosowaniu. Z sondażu wynika, że frekwencja wyniosłaby 54 proc.

Według Estymatora wyniki sondażu przeliczone na głosy w Sejmie dałyby Prawu i Sprawiedliwości-ZP 204 miejsca, KO (Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Zieloni, Inicjatywa Polska) 138, Lewicy (Sojusz Lewicy Demokratycznej, Wiosna, Razem) 43, Ruchowi Szymona Hołowni Polska 2050 – 38, a Polskiemu Stronnictwu Ludowemu – Koalicji Polskiej – 23 i Konfederacji – 13 miejsc.

Badanie przeprowadzono 11-12 sierpnia na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1037 dorosłych, metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych (CATI). Jak zaznacza Estymator, w wynikach uwzględniono wyłącznie osoby, które zadeklarowały, że będą głosować i określiły, na jaką partię w wyborach do Sejmu oddadzą głos.

Pytanie badawcze brzmiało: "Gdyby w najbliższą niedzielę odbywały się wybory do Sejmu, na którą z poniższych partii bądź koalicji partii, oddałby Pan/Pani swój głos".


SW

Czytaj dalej:

Prawdziwego wpływu rosyjskiej propagandy na co dzień nie widzimy. Rosja ma konkretny plan

Strzelanina w Australii. Chwile grozy, na lotnisku mogło dojść do tragedii

Glapiński o przyszłości Tuska. Szef NBP wróży wielką karierę liderowi PO

Lubię to! Skomentuj41 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka