Robert Karaś musiał zakończyć walkę. Fot. Instagram/Robert Karas Team Karas

Cała Polska żyła jego wyścigiem. Robert Karaś przekazał złe wieści

Redakcja Redakcja Lekkoatletyka Obserwuj temat Obserwuj notkę 17
Robert Karaś wycofał się właśnie z Mistrzostw Świata na dystansie 10-krotnego Ironmana, czyli IUTA World Championship Swiss Ultra Triathlon. Poinformował o tym na Instagramie.

Złe wieści od Roberta Karasia

Rober Karaś w 2021 roku został mistrzem i rekordzistą świata w Ultra Triathlonie na dystansie pięciokrotnego Ironmana. Kilka dni temu podjął kolejne wielkie sportowe zmaganie.

"Przykro nam poinformować o przerwaniu wyścigu Roberta. Po 38 kilometrach pływania. 1800 kilometrach na rowerze i 65 kilometrach biegu lekarze zakazali kontynuowania wyścigu w obawie o życie! Był na granicy, a to wiąże się z ryzykiem..." - czytamy na Robert Karas Team Karas.

Polecamy:

„Glapiński jako szef NBP powinien unikać tak bardzo zaangażowanych politycznie wystąpień”

Niepokojące wieści z Kaliningradu. Rosja umieściła tam bardzo groźną broń

Dalej czytamy, że ból po operacji okazał się zbyt silny nawet dla Roberta Karasia: "Dziękujemy za te emocje, wrócimy jeszcze silniejsi".

Ból zwyciężył na ostatni etapie triathlonu

Karaś miał w Szwajcarii, gdzie odbywały się zawody, przewagę nad rywalami. Powinien pokonać 38 km pływania, 1800 km jazdy rowerem oraz 422 km biegu. Czwartek był dla niego czwartą dobą rywalizacji. Wymagany dystans - jeśli chodzi o pływanie - pokonał w 9 godzin i 44 minuty. Jazdę na rowerze  pokonał w czasie 68 godzin 46 minut i 40 sekund; bardzo mało spał, żeby walczyć z trasą i ze sobą. W czwartek rano wrócił na trasę po trzech godzinach snu.

Ostatni etap triathlonu okazał się dla niego jednak zbyt trudny. W zmaganiu kibicowała mu jego życiowa partnerka Agnieszka Włodarczyk.