"Nowy Czeczko". Kolejny Polak poprosił o status uchodźcy na Białorusi

Na granicę polsko-białoruską zgłosił się kolejny Polak z prośbą o nadanie statusu uchodźcy. Źródło: commons.wikimedia.org
Na granicę polsko-białoruską zgłosił się kolejny Polak z prośbą o nadanie statusu uchodźcy. Źródło: commons.wikimedia.org
Białoruski Komitet Graniczny poinformował, że na granicę polsko-białoruską zgłosił się kolejny Polak z prośbą o nadanie statusu uchodźcy. Jak wskazuje, miał to zrobić "z obawy o życie i zdrowie".

Jakiś czas temu głośno było o polskim żołnierzu Emilu Czeczko, który zdezerterował ze swojej jednostki. Uciekł on na Białoruś, gdzie szerzył w propagandowych mediach informacje o "masowych zabójstwach migrantów na granicy polsko-białoruskiej i egzekucjach dokonywanych na pomagających im wolontariuszach". 

Idą w ślady Czeczko

Teraz Państwowy Komitet Graniczny Białorusi wydał kolejny komunikat o tym, że zgłosił się na granicę kolejny Polak z prośbą o status uchodźcy. 

"Obywatelowi Polski zezwolono na przekroczenie granicy i zalecono wystąpienie do MSW o uzyskanie odpowiedniego statusu” – czytamy. 

Oprócz Czeczko, który "zmarł" jakiś czas temu, 8 czerwca na Białorusi "schronił się” kolejny uciekinier. Był to mieszkaniec Świdnicy Marcin Mikołajek. W udzielonym wywiadzie dla białoruskiej państwowej TV skarżył się na brak wolności słowa w Polsce, rusofobię i proukraińskie nastroje. On podobnie jak pozostali również poprosił o azyl polityczny na Białorusi, gdyż jego zdaniem groziło mu więzienie za wspieranie „specjalnej operacji wojskowej”.

MP

Czytaj dalej: 


Lubię to! Skomentuj72 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka