Ikea podwyższa ceny hot dogów, które od teraz kosztować będą 4 zł. (fot. Facebook/PAP)
Ikea podwyższa ceny hot dogów, które od teraz kosztować będą 4 zł. (fot. Facebook/PAP)

Inflacja nie omija Ikei. Koniec z tanimi hot dogami

Redakcja Redakcja Handel Obserwuj temat Obserwuj notkę 4
Wysoka inflacja na każdym kroku coraz bardziej daje się we znaki. Teraz dotarła nawet do stołówki w Ikei, gdzie po raz kolejny podwyższono cenę słynnych hot dogów. Obecnie klienci zapłacić za nie muszą 4 zł. To kolejna podwyżka o 100 procent.

Ikea podwyższa ceny hot dogów

Słynne hot dogi z Ikei doczekały się kolejnej stuprocentowej podwyżki ceny. Wszystko przez wysoką inflację, która w sierpniu wyniosła 16,1 procent.

Od teraz za tę przekąskę klienci będą musieli zapłacić 4 zł, zamiast dotychczasowych 2 zł. Podrożał także hot dog w wersji wege – z 2 do 2,50 zł. Z kolei bułka bez dodatków obecnie kosztuje 3 zł.

Koniec hot dogów za złotówkę

Ostatnia podwyżka cen hot dogów miała miejsce w 2019 roku, kiedy to Ikea tłumaczyła, że wzrost cen surowców uniemożliwił utrzymanie ceny przekąski na poziomie 1 zł. Dlatego też wtedy zdecydowano o stuprocentowej podwyżce. Podkreślano, że starą cenę udało się utrzymać przez 22 lata.

Bułka na raty?

W mediach społecznościowych w ostatnich dniach pojawiły się informacje mówiące o tym, że wraz z podwyżką cen hot dogów pojawiła się możliwość kupna ich na raty. Żart ten stał się na tyle popularny i rozpowszechniany przez internautów, że sama sieć musiała się do niej odnieść i zdementować tę informację.

— Dementujemy ostatnie hot newsy: żadnych hot dogów na raty! — poinformowano na facebookowym profilu Ikei.

RB

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj4 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka